| ZambetheCaptive a întrebat:

Buna dupa cum am mai zis imi place mult de un baiat care din intamplare ii place si celei mai bune prietene ale mele. Ea mereu imi spuena ca se uita la ea si zambeste dar acum 2 luni s-a dus cineva de la mine din clasa sa ii spuna ca eu il plac, iar el s`a inrosit si tremura[asa mi-a spus o colega ]iar dupa aceea pur si simplu nu imi spunea nimic nici nu ma baga in seama[nu ca m`ar fi bagat vrodata:)):))] iar acea prietena imi spunea ca se mai uita la ea.Acum cateva zile am plecat undeva cu tata cu masina iar el era in statie iar cand m`a vazut a facut o fata http://www.youtube.com/watch?v=m8Ed8in9Qng o vedeti la 0:39 de parca nu i`ar fi venit sa creada ca sunt eu. A doua zi el trebuia sa intre la ora de fizica iar eu am stat pe scari cand a iesit din clasa s cand sa coboare scarile eu am ridicat piciorul putin in spate [nu a fost intentionat]iar el s`a impiedicat, cat pe ce sa cada jos:)):)). Ieri a venit cu baiatii de la el din clasa sa faca curatenie in gradina scolii[i`a chemat doamna directoare spunand ca ii pune un 10 la ora ei]si eu stateam cu alina[prietena caruia ii facea ochi dulci]si tot se uita la noi dupa am plecat cu alta prietena si tot se uita la noi iar cand intorceam noi capu il intorcea si el.

Astazi insa era de servici iar colega mea Rodica s-a dus si l-a intrebat:,, Esti de servici pe scoala?" el:,, Da" ea:Sa vezi ce o sa se inroseasca Paula(eu)cand o sa te vada. el:Nici nu imi pasa ca si asa il place pe Alin(un coleg de a lui de cls)mai mult.acum nu stiu ce sa mai cred + ca mi-a spus Rodica ca avea o fata cand i`a spus de parca iar fi cazut cerul in cap:)):))... dati-mi si mei sfaturi ce sa fac si cum sa procedez ca sa inteleaga ca nu il plac pe alin ci pe el.Multe colege mi-au spus ca ma palce fiindca era foarte trist cand a spus ca nu ii pasa si era rosu tot.

2 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca nu placi pe nimeni, nu te stresezi atat!

| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a răspuns:

Spu`i in fata ce simti.
Vorbeste tu direct cu el, nu pune pe altele/altii.