| laviniabeluska11 a întrebat:

După mult timp de suferință, am luat decizia sa încerc sa imi fac o relație. Am cunoscut pe cineva cu care ma simt ok, e atent cu mine, imi arata ca ii pasa, vorbim de dimineața pana seara, mereu imi spune ce face, unde e, ma încurajează, mi- a făcut cunoștința cu prieteni de-ai lui. Uneori are apropouri cu tenta sexuală și nu ma simt pregătită pentru asta. El e destul de mare, are 30. Eu sunt ceva mai mică. Nu știu după cât timp ar fi ok sa facem.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Din punct de vedere biblic nu ar trebui sa o faceti.

| Sofer a răspuns:

Mai așteaptă câteva zile și fai pasul asta sa faci sex.

| alina2k18 a răspuns:

Pai daca nu te simti pregatita nu face.
Simplu.
Dar si anunta-l ca nu esti virgina laughing ca sa nu isi imagineze altceva si sa aiba surprize dupa 3-4 luni de asteptare laughing

| ancaval a răspuns:

Spune-i omului că nu vrei și gata.

După cât timp ar fi bine să faceți? Când o fi ceva serios. Să vine și să te ceară de muiere, că de distracții oricine e bun. Dacă NU vrea să-și asume ceva serios, papucii. Las, sunt atâția băieții, poate și mai buni. No fi capăt de lume!