| xJeniferx a întrebat:

Bunahappy

dupa ruperea himenului cat timp sangerezei?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sângerarea poate fi minimă/neobservabilă ( sau chiar inexistentă ), eventual puţin mai abundentă ( foarte RAR ) şi necesită întreruperea actului sexual pentru câteva minute.

În nici un caz, NU sângerezi 1-2 zile, cum au spus unii!

Sângerarea la deflorare durează MAXIM 5-10 minute!

Pentru alte detalii vezi articolul de la linkul :
http://drsex.terapiam.ro/2007/09/03/dezvirginarea/comment-page-1/

Toate cele bune.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gdeni a răspuns:

Un pic

| Azµre a răspuns:

Fie 2-3 picături, fie mai mult, fie deloc depinde de organism!

| Vix999 a răspuns:

Minim deloc, maxim 1-2 zile

| SimionAlexandru a răspuns:

In mod normal, nu trebuie sa sangereze mai mult de 1-2 zile. Daca continua sa sangereze, iti recomand sa vizitezi un ginecolog.
Iti doresc o zi superba, Jenifer.

| justgabriela a răspuns:

Maxim 3 zile. depinde de ce fel de himen ai, eu zic sa nu iti faci griji! Depinde cum este organismul tau. Daca vezi ca nu se opreste din curs dupa 3 zile du-te la doctor, insa pana atunci, spala-te dimineata si seara si asteapta ca vei vedea ca nu ai nimic!

| MiaAtasiei a răspuns:

Nu prea mult cca 24 de ore

| cicika a răspuns:

Eu am singeral numai la rupere si gata apoi nu am mai avut probleme cu singerarile.cam la toti e asa!

| SANDRA25 a răspuns:

Cateva minute sau deloc depinde de himen

| anonimus43 a răspuns:

Nu trebuie sa sangerezi neaparat. Eu una am simtit doar ceva durere dar nu conteaza cand iubesti, dar nujam sangerat deloc!