| roxanik17 a întrebat:

E adevarat ca dupa ce iti incepi viata sexuala, scapi de cosuri? Eu mereu ma plang la mama ca nu mai suport cosurile astea, iar ea spune ca imi va trece dupa...

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

Nu cred ca este adevarat. In general cosurile apar la adolescenti si se mai trec cu trecerea ciclului sau cu inceperea vietii sexuale, dar nu e o regula. Eu n-am fost un adolescenta cu astfel de probleme si inceperea vietii sexuale nu mi-a influentat viata in aceasta privinta. Cel mai bine cred ca e sa le lasi, sa stii ca e doar o perioada trecatoare si eventual sa te duci la un dermatolog care iti va recomanda o crema buna si potrivita care te va mai ajuta in privinta asta. Succes.

13 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Iti va trece dupa perioada de pubertate. Nu sexul face sa dispara cosurile.

| liviu42 a răspuns:

Iti va trece dupa perioada de pubertate. Nu sexul face sa dispara cosurile. Sa mai citeasca si mama ta ca nu dupa ce te. iti dispar

| Ingerash a răspuns:

Da,trec

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu prea credlaughing
Poti folosi asta:
Zinerytul este foarte bunwinking.Si eu ma "luptam" cu acneea de cativa ani si aproape eram disperata, dar la indemnul mai multor persoane mi-am cumparat si am fost foarte multumita de rezultat.Acum imi mai apar cateva din cand in cand,in special inainte sa-mi vina menstruatia si pentru a le trata cat mai repede,o sa-mi iau din nou Zineryt.Ce-i drept, la inceput arde fata(daca nu ai mai folosit pana acum), dar in timp va trecewinking.Eu am observat de fiecare data rezultate si nu functioneaza doar la inceput si atatwinking(am tenul gras)...bine acum depinde de la persoana la altawinking. Este alegerea ta daca doresti sa-l cumperi,dar eu as face-owinking. Uite,iti spun si cum am procedat eu sa scap de cosuri:
-dimineata ma spalam pe fata si ma dadeam cu o crema hidratanta fara ulei(pentru a-mi trece senzatia de arsura cat mai repede)
-dupa amiaza iar ma spalam pe fata si nu ma mai dadeam cu nimic
-seara ma spalam din nou pe fata si ma dadeam cu Zineryt, pe care-l lasam pe fata pana a doua zi, iar a doua zi o luam de la capatwinking
Bafta!

| Monica_7453 a răspuns:

Mama ta iti spune sa te... ca sa nu mai ai cosuri? Doamne, ce sfaturi, nefericit-o. straight face

| roxanik17 explică (pentru Monica_7453):

Nu draga, mi-a zis ca sa am timp ca dupa ce voi ajunge sa imi incep viata voi scapa, nu ma indeamna sa fac nimic.

| maryellen91 a răspuns:

Dar ca scapi de cosuri cand faci sex oral nu ai auzit?

| roxanik17 explică (pentru maryellen91):

Deja o da-i la misto, daca nu ma poti ajuta cu un raspun, nu te mai bagata, app esti nesimtit/a.

| php a răspuns:

Da trec dar daca esti mica mai bine nu incerca=]]

| Lulu44 a răspuns:

Nu-i adevarat... Nu am mai auzit de chestia asta. Pentru acnee iti trebuie creme, chiar pastile special concepute pentru cosuri. Nu sex. Intr-un fel, mama ta te incurajeaza sa-ti incepi viata sexuala dar nu vad rostul. big grin

| Lauryk_3284 a răspuns:

Pai sa zicem ca are dreptate.cosurile sunt doar un efect al dereglarilor hormonale specifice varstei. odata ce iti incepi viata sexuala aceste dereglari dispar si odata cu ele si cosurile.bine inteles, mai sunt si exceptii

| andrey_4244 a răspuns:

Sa sti ca daca o sa iti incepi viata sexuala in vreo 3 saptamani nu o sa mai ai nici un cos happy

| Denisa4you a răspuns:

Pai asa am auzit si eu...ca dupa nu o sa mai ai...thinking