| 33damaris a întrebat:

Bună,e cineva dispus sa ma ajute cu un sfat? Despre dragoste...am o relatie de un an, si ma tot cert cu iubitul meu si am tot felul de ganduri ca ma inseala

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Da-i papucii. O relatie se bazeaza pe incredere. Daca nu e incredere, nu e nimic. Nu iti mai bate capul cu relatia asta.

| RAY a răspuns:

Unde nu exista incredere este frica de a fi dezamagit,eu pana nu am vazut-o ca m-a inselat cu ochii mei nu am parasit-o,i-am dat pauza si apoi am vazut ca ma inseala si i-am dat adio, ai nevoie de dovezi, daca nu poti dovedi e doar o obsesie compulsiva, credinta ca te inseala, cand ai dovezi atunci dai adio, certurile sunt normale intr-o relatie

| WaterDrop a răspuns:

Prea putine detalii.Ce gesturi sau indicii din partea lui iti lasa impresia ca te`ar putea insela?

Insa o relatie plina de certuri, nu`i o relatie ideala, idiferent de motivul lor.Arata ca nu sunteti pe aceiasi lungime de unda si a fost probabil doar o atractie fizica la inceput.

| 33damaris explică (pentru WaterDrop):

E faza ca ultimul lucru pe care mi l-a facut a fost cand a primit un mesaj de la un coleg de munca, am vrut sa vad si a zis ca vrea intimitate, iar daca spun ceva zice am talente si figuri, oar eu chiar nu am nu stiu cum sa ii scot asta din cap! In plus ma deranjează faptul ca el in timpul saptamani sta in oras din cauza serviciului iar eu la tara, sunt vreo 40 de km intre noi doar weekend ul ni l petrecm impreuna cand vine acasa la el tot de la tara e si el...am ganduri ca ar putea avea pe alta na atat timp.acolo putin timp cu mine, doar 2 zile

| WaterDrop a răspuns (pentru 33damaris):

Foarte probabil sa mai aiba inca una.Da`l incolo si pune capat relatiei pentru linistea ta.

| Goddess23 a răspuns:

Ai vazut ceva concret de zici ca te inseala sau e doar imaginatia ta? Certurile pot aparea din cauza ta daca esti suspicioasa iar el nu te inseala. Cel mai bine e sa te convingi si sa nu stai cu frica asta pentru ca asa apar toate neintelegerile iar el se va indeparta de tine si iti va parea rau daca ai gresi acuzandu-l.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariammm a răspuns:

Geloziiiiaaaa :-)