| alexandraaaaaaaaa12121 a întrebat:

e posibil ca faptul ca mi-am pierdut virginitatea sa ma afecteze asa tare? ca m am schimbat prea mult, si eu inainte nu eram asa, si nu pot sa zic ca e o chestie pe care mi am indus-o eu, ca dupa ce m-am despartit de baiatul ala nu aveam nimic, inca ma gandeam cum de se plang unele atat dupa ce isi pierd virginitatea si fac atata valva in jurul subiectului, ziceam ca nu e deloc adevarat si ca nu ma simt deloc schimbata.dar cam la 2-3 sapt dupa ce ne am despartit m-a luat prea dintr-odata, si chiar fara sa vreau, adica, desi ieseam, nu mai aveam chef de nimeni si de nimic, am devenit apatica, plus ca am tinut in mine si nu am spus nimanui, de fapt eu ma credeam puternica, si ma gandeam ca nu ma afecteaza chestiile astea, si realizam ca nu mai sunt ca inainte doar ca nu stiam de ce si imi tot cautam motive de nefericire.m-am cam izolat, si cred ca mai rau mi-am facut ca nu stiam nici eu de ce ma simt asa si invarteam problema pe toate partile, adica i-am spus unei prietene si mai prost m-a facut sa ma simt, mi-a zis ca ea a suferit ca a stat 2 ani cu fostul ei iubit, eu de ce sa sufar daca am stat doar o luna, m-a facut sa ma simt vinovata ca ma simt asa, dar totusi au trecut 6 luni si nu imi revin...oare sa vorbesc cu mama? ca si ea ma tot intreaba de ce toata ziua sunt indispusa, nervoasa etc, si tata la fel, si ei nu ma inteleg, de fapt nici eu nu ma intelegeam...dar cred ca asta e cauza. alte motive nu as avea..si plus de asta ma simt deprimata..si imi pasa prea mult dc zice lumea.d aia sunt si stresata si nu ma pot relaxa in prezenta cuiva..si m-am obisnuit asa. tot vreau sa dau senzatia k mi e bine si de fapt nu mi e, mai ales ca ei toti ma stiau vesela inainte. nu stiu ce sa fac

12 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti sa vorbesti si cu parintii daca vrei, dar trebuie sa te spovedesti; ai pierdut ce aveai mai de pret si ai dat cui nu trebuia. eu sunt de moda veche.

| CristianAnonymous a răspuns:

Asteapta baiatul potrivit iti zice acum un psiholog happy
Bafta tongue happy

| alexandraaaaaaaaa12121 explică (pentru CristianAnonymous):

M am gandit si la asta.dar am moment cand nici in asta nu mai cred.dar cred ca pana la urma e singura solutie.

| CristianAnonymous a răspuns (pentru alexandraaaaaaaaa12121):

Asa a si fost pentru mine mi-a venit sotia perfectahappy.
Deci gandeste pozitiv si se va intampla happy

| alexandraaaaaaaaa12121 explică (pentru CristianAnonymous):

Da..sau ce are de intamplat se intampla oricum. poate sa vina cand nici nu te astepti

| CristianAnonymous a răspuns (pentru alexandraaaaaaaaa12121):

Ca sfarsitu lumii laughing)

| madalin1008 a răspuns:

Deci primul lucru care trebuie facut e sa nu ti cont de ce zice lumea

| alexandraaaaaaaaa12121 explică (pentru madalin1008):

Stiu.dar ma simt asa nesigura pe mine cateodata

| madalin1008 a răspuns (pentru alexandraaaaaaaaa12121):

Dar nu are de ce sa te simti nesigura. lumea adora sa vada pe cineva care sufera si isi doreste sa vada suferinta.Da-o dreacu de parere a lumii si fa ce ti se pare tie ok si o sa vezi singura daca a fost sau nu bine. Si eu am trecut prin asa ceva si mi-am dat seama ca nu trebuie sa tin cont de parerle oamenilor.dar asculta de parinti pentru ca ei stiu ce e mai bine pentru tine ca si ei au trecut prin aa ceva cu siguranta.

| alexandraaaaaaaaa12121 explică (pentru madalin1008):

Nu vrei sa vb pe mess? andreea_v112

| alexandraaaaaaaaa12121 explică:

Bine, ma gandesc ca e din cauza asta si ca intr-o zi va veni si persoana potrivita...dar nu mai am rabdare cateodata...ati trecut si voi prin asa ceva?

| stefiiiiiiiiiia a răspuns:

Hei Alexandra, trebuie sa te gandesti cum sa le zici parintilor.; depinde si cati ani ai si o sa analizati problema. Insa tu nu trebuie sa te izolezi pentru ca totusi pana la urma toate fetele o fac, insa tu, trebuie sa fii ceea ce ai fost asa ca, incearca sa-ti gasesti singura linisteea :*.