| anonim_4396 a întrebat:

E posibil sa fiu însărcinata desi mi-a venit ciclul timp de 5 luni?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Insarcinata, nu. Obsedată.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să fii însărcinată dacă ți-a venit ciclul în fiecare lună.

| Sofer a răspuns:

Nu ești însărcinată. De ce obsesia asta ca ai fi?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca ai avut menstruatie (nu ciclu, ca ciclu este altceva) dupa ultimul contact sexual, nu poti ramane gravida, deoarece pe timpul menstruatiei se elimina placenta, deoarece ovulul care a stat acolo in perioada fertila a murit, nefiind fecundat. Odata cu placenta se elimina si ovulul mort.
Nu vreau sa te sperii, dar au existat cazuri - foarte, foarte, foarte rare - cand femeia a mai avut menstuatie si dupa ce a ramas gravida.

| S8N a răspuns:

Nu este posibil să fi însărcinată și să ai ciclul, pentru că ciclul se întâmplă doar când oul nu este fertilizat.

Dacă ai avut contact sexual după ultimul ciclu, recomand să faci un test de sarcină ca să fi sigură. Poate fi cumpărat la supermarket sau la unele farmacii.

| Anonim5647 a răspuns:

In ultima luna ai mai avut contact sexual? Daca da, e ca si cum ar zice o fata "Bai frt, mi-a venit ciclu 10 ani si acum nu mai.vine"

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Desigur

| fanefranaru a răspuns:

Daca ai facut sondaj pe tiktok si ti-a dat ca esti insarcinata, poate sa ti vina ciclul toata viata, clar esti insarcinata...