| anonim_4396 a întrebat:

E posibil să rămân însărcinată daca cu viitorul meu soț am facut sex neprotejat în ziua de 16 a ciclului, ziua fertilă a unui ciclu regulat de 32 de zile? El a ejaculat într-un servetel, iar după aprox 8 minute, a luat sperma din servetel și mi-a băgat din ea direct în vagin? Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cea de a 16-a zi a ciclului menstrual care este REGULAT si are mereu lungimea de 32 de zile, sau daca are o abatere insa foarte mica de +/- 1 zi (31, 32, 33 zile) se situeaza/incadreaza in zilele apartinatoare de PERIOADA FERTILA, fiindca OVULATIA in aces caz se produce in a 18-a zi a ciclului (32 -14 = 18).
Zilele perioadei fertile (extinse) in cadrul unui astfel de ciclu sunt cele situate intre cea de a 13-a si a 20 a zi a ciclului (13, 14, 15, 16 + 17/18/19 + 20). Cele 3 zile : a 17-a, 18-a si a 19 -a reprezinta posibilele zile de ovulatie. In concluzie cea de a 16-a zi a ciclului, cel mai probabil se situeaza in pozitia de maxima fertilitate a ciclului, cu o probabilitate care poate fi de 80-90%. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

E posibil.
Dar altă dată să aibă grijă, că poate iese un copil din hârtie creponată!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a bagat, in vagin, sperma dupa servetel inseamna ca va doriti un bebelus. Daca este asa de ce nu a ejaculat direct in tine?

| ywar a răspuns:

Ti-a bagat sperma in vagin de pe servetel? Exista ceva mai stupid decat asta? De ce nu ti-a dat-o pe fata, e un cosmetic natural!

| HadesSs a răspuns:

Sper ca faci misto...

Răspuns utilizator avertizat