| ioanaaaaa4333 a întrebat:

E semn incipent de sarcina daca au inceput sa ma doara sanii la o saptamana de la ultimul contact? Se face o saptamana de la aceasta durere de sani si menstruatia trebuie sa imi vina abia peste 4 zile. Sa ma ingrijorez? Dau funda

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi dragă la doctor, si vezi ce zice el.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate sunt semene cum ca vine menstruatia. In general se anunta cu o saptamana inainte, dar difera de la organism la organism. Se mai intampla.

| Sofer a răspuns:

Îți vine ciclu. Nu ai rămas gravidă.

| ioanaaaaa4333 explică (pentru Sofer):

A deci ma dor sanii ca e semn premenstrual
mersi

| Denisa0954 a răspuns:

Nu ai menționat daca a fost contact protejat/neprotejat.
Durerea de sani este un simptom normal si in apropierea venirii mestruatiei.

| ioanaaaaa4333 explică (pentru Denisa0954):

A fost neprotejat, cu ejaculare in afara. am menstruatia mai lunga de 28 de zile. a fost in a 11 a zi. au inceput sa ma doara sanii cam cu 12 zile inainte de menstruatie.

| Teo29 a răspuns:

Folositi protectie pe viitor, acum poti afla cu un test de sarcina peste 10-14 zile.

Fiti responsabili!

| ioanaaaaa4333 explică:

Aia zic!