| Dianka_4924 a întrebat:

Este corect ca daca ti-ai inceput viata sexuala trebuie sa faci dragoste des? Ce se poate intimpla daca ti-ai inceput viata sexuala dar o faci mai rar?

Răspuns Câştigător
| eagleeye a răspuns:

Dianka! O viata sexuala activa ( normala ) consta in a face sex de aprox 3-4 ori pe saptamana cand esti tanar! acest numar scade odata cu inaintarea in varsta! nu e vorba de cat de des faci dragoste, este vorba de atractia dintre parteneri! ai un iubit care te innebuneste ...pai fa-o de 7 ori pe zi! intelegi? nu e o regula! eu ti-am spus care este normalitatea! acum, vezi tu, mai apar si probleme de natura fizica, psihica etc! deci gresit sa te iei dupa cineva care iti vine cu un tabel si iti spune uite asa e bine! NU! e bine asa cum TU simti cel mai bine!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are absolut nici o importanta cat de des sau de rar faci dragoste dupa ce ti-ai inceput viata sexuala. Poti sa o faci zilnic sau sa faci pauze de ani de zile. Nu se intampla absolut nimic, nici cea mai mica problema. Cred ca e doar o minciunica a barbatilor sa atraga cat mai repede fetele pe care leconsidera usuratice in pat. ceva gen: mi-am incepu viata sexuala, acum sunt nevoit sa fac sex. De fapt, substratul este: nu esti atat de importanta incat sa astept pana te simti pregatita, hai s-o facem repede ca sa terminam cu asta.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu se intampla nimic daca o faci mai rar sau mai des!

Fiecare cu apetitul si timpul lui liber!

| Douapunccteunics a răspuns:

Da nu e nimic neobisnuit depinde cat de des vrei sa o faci saucat de rar e decizia ta. Nu se poate intampla nimic neobisnuit. Felicitari:X

| SteffJess a răspuns:

Ramai gravida