| Stefania a întrebat:

Este o fata de la mine de pe strada si are16 ani si are un prieten de 21 de ani. Vreau sa va povestesc o poveste fff urata`straight face. Parintii fetei au plecat 3 luni in strainatate la muca si ea a ramas acasa cu buncii ei si mai merge pe la iubitul ei destul de des, in fine.Treaba este ca ea la 16 ani si-a inceput viata sexuala cu acel baiat. Se vede pe ei ca se iubesc fff mult si baiatul tine ff mult la ea, o apara, o sprijina etc. Dar baiatul nu este de aici este din alta zona, dar bunica-sa este aici si sta aproape de aceasta fata. Si fata a facut dragoste cu el si nu era prima data, dar de data asta ei nu s-au protejat si fata a ramas insarcinata`:-ss. Ea steatea linistita 2 luni dupa care mereu ii era greata, o durea spatele, nu se simtea bine si si-a facut un test de sarcina si a iesi pozitiv`straight face. Nu i-a spus parintilor si nici bunucilor. Dupa aceea parintii ei au sosit acasa din strainatate si apoi si ei au observat ca fata nu se simte bine etc.Si dupa ce a implinit 3 luni s-a hotarat sa-i zica parintilor si ei nu au vrut sa o creada, ma rog nu prea stiu ce s-a intamplat acolo. Si apoi fata si-a luat bagajele si a plecat la prietenul ei si a petrecut 3 nopti acolo.Parintii au chemat politia si au mers dupa ea. Dar ce e cam naspa ca tatal baiatului si bunicul fetei sunt buni prieteni, deci cred daca s-a rupt si prietenia dintre ei. Bunica-sa a vrut sa o bata pe fata si nu a batut-o pentru ca a intervenit politia.Si apoi a facu avort`straight face. Si eu ma intrebam ca de ce nu l-au bagat la corupere de minori? Ce parere aveti de ce a facut asta fata? Ce viitor credeti ca va mai avea`straight face?

Răspuns Câştigător
| Aenoenienanonim a răspuns:

Pacat ca acea fata erai tu, si iti e (rusine, frica, teama ) sa recunosti happy

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 16 ani este nubila, ia propriile decizii si raspunde pentru ele.

| Crisu a răspuns:

Sigur dupa aceste faze va fi o perioada dificila si sigur nu va uita nimeni chestia asa, dar o sa treaca peste usor usor.

| Derye a răspuns:

Amandoi sunt prosti.

End of story.

| Barajag a răspuns:

De ce sa mai faca plangere? Relatia lor a fost cunoscuta de majoritatea familiei sau nu? Un viitor va avea aceasta fata, insa va avea cat de cat constiinta incarcata pentru ca a ales sa nu pastreze acel copilas nevinovat.Lipsa educatiei sexuale a facut sa se ajunga la aceste momente nu tocmai frumoase, dar pe viitor poate fi mai atenta, inca este tanara, iar daca este si increzatoare va reusi sa mearga mai departe.Bafta!

| Damian a răspuns:

Copii care fac copii, si bou' ala nu stia ca daca îsi da drumu in ea face copii? Tarani prosti, nu se gandesc ca pentru 5 sec. De placere, nenoroceste si pe fata si pe copil, la-ş impusca, puscaria e prea blanda, astia nau drept la viata, fata aia o sa ramana cu sechele, la 16 ani sa faci avort...

| Stefania explică:

@sasuka poftim :O

eu am 12 ani :O

Doamne Fereste :o

| Stefania explică:

@Miu asta chiar ca nu stiu, cred ca da, p ca la politisti i-a spus ca il iubeste`straight face

| Stefania explică:

@BellaRagazza007 :o

nu-i adevarat :o

eu am 12 ani :o

| Lora a răspuns:

Probabil nu au depus plangere parintii ei si-atunci nu l-au mai luat la corupere. Ce viitor va avea ea? Depinde cum si-l vor croi impreuna, dar nu unul fericit din toat punctele de vedere odata ce s-a ajuns la un avort v-a avea mereu in minte lucrul asta ca si-a omorat copilul cu sau fara voia ei

| paramore a răspuns:

De ce sa il bage la corupere de minori daca ea a vrut? nu a obligat-o nimeni... e trist ceea ce s-a intamplat dar aici nu stii care e de vina de fapt, pentru ca sunt parinti intelegatori care spun ''s-a intamplat asta e, am devenit bunici mai devreme, dar ce putem face'' si o lasau sa isi tina copilul, o ajutau si eventual iy ajutau sa isi faca un viitor impreuna, daca se iubeau...
de multe ori parintii sunt cei care decid pentru copii lor...chiar daca nu e bine

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

A facut-o de buna voie. Daca o forta se vedea la ginecolog deoarece erau muschii incordati.
Daca a facut-o de buna voie de se poate da in judecata.

Dar eu cred ca anumita fata esti tu. Oricum nu e treaba mea, dar de ce sa te razbuni pe el?

Ai grija de tine!

| Dianné a răspuns:

Pacat de bietu` copil nevinovat. Din cauza unei copile fara minte, s`a mai distrus o viata.Sincer,mi`e mila si de ea, si de copil.De ea, pentru ca, a fost prostita si ghidata cu telecomanda de acel baiat.Sau poate si ea a vrut lucrul ala.Chiar nu mai au rabdare unele fete pana la 18 ani. Duc lipsa de pana. happyRusine! Ea crede ca daca face sex e totu` ok, nu se intampla nimic, s`au mai intamplat lucruri din astea, de ce sa nu o faca si ea?! Pff.sad Ea nu s`a gandit ca placerea aceea este pe moment, dar pe toata viata nu e! Credea ca daca face sex e mai smechera, sau cum? a vrut sa experimenteze? Trebuia sa o faca cu degetelu` daca nu i se potolea pofta.Chiar nu le inteleg pe fetitele astea. Din cauza unora ca ea, tara asta se duce de rapa! bine, nu numai din cauza lor, dar totusi. A cautat`o cu lumanarea.Acum,nu putem nici s`o omoram, nici sa ii facem ceva anume.Si faza cu viitoru`... e vina amandurora! Baiatu` ala de 20 de ani, trebuia sa aiba mai multa minte decat copila aia. Dar nu a avut! cum am mai spus.pacat de bebelus crying. DIN CAUZA EI NU MAI ARE VIITOR. Oricum, sa aiba grija ce mai s*g* happy.
Pupicikiss

| ClaraZ a răspuns:

Mda. Uite consecintele lipsei de bani.Aici este si vina parintilor, pentru ca banuiesc ca nu i-au dat o educatie buna. Dar de ce ma mai mir, ca in ziua de azi aproape toate fetele de 16 ani nu mai sunt virgine.Asta dovedeste in ce tara de rahat traim, meritam parerile ingrozitoare care le au altii din alte tari despre noi, romanii.De ce sa il bage la corupere de minori? A violat-o? Tu crezi ca politistii mai sunt prosti, sa nu vada si ei in ce lume traim? Asta nu e nimic, dar sunt si prostute de-astea de 13-14 ani care au "iubiti" de peste 20 de ani.Cum sa nu te culci cu ala? Naivitatea lor e foarte mare.Se indragostesc imediat, sunt curioase sa vada cum este sa faca sex, iar baiatul le seducestraight face. Cat despre avort n-am cuvinte.Nu vreau sa aud de acest cuvant, sa sa zicem ca era mica si nu putea sa creasca un copil (fiind si ea un copil). Eu sper sa ii fie invatatura de minte, sunt sigura ca mintea ei e praf, tot prin ceea ce a trecut, poate acum regreta. Dar nu ne-ai spus daca mai este cu acel baiat? Nu e singurul cazu din Romaniaoh go on.Imi pare rau de acel copil nevinovat care putea sa aiba niste parinti normali, nu o mama de 16 ani care gandeste ca...oh go on

| perro12 a răspuns:

Aceste lucruri se intampla foarte des si din pacate parinti reactioneaza prost. Avortul este cea mai buna solutie, avand in vedere ca ea este minora si are liceu si facultatea de terminat. Daca ar fi tinut sarcina atunci isi distrugea viata si viitorul.Deoarece ea inca nu este pregatita sa aiba asa o mare responsabilitate si se pot agrava situatile.
Fata are viitor, de ce nu ar avea, aceasta a fost doar o experienta neplacuta, dar va trece peste acest obstacol si isi va revenit treptat.Nu trebuie sa fie demoralizata deoarece nu este unicul caz pe acest pamant si nici ultimul.
De ce sa-l bage la corupere de minori, avand in vedere ca si ea a dorit sa tina actul sexual. Da normal legea l-ar fi pedepsit, dar cum am mai spus ea a vrut el a vrut GJ...

HF

Apache
| Apache a răspuns:

Eu stiam ca in Romania ai dreptul sa faci sex dupa 15 ani. asa ca nu prea cred ca a fost corupere!

| BellaRagazza007 a răspuns:

Fata asta? O Rusine, Cum sa faca avort la 3 luni? a omorat un mik sufletel care avea sansa sa traiasca, si ea (tu) ia lat sansa asta! ma gandesc cum poate sa doarma seara cu gandu ca ia luat sansa la un mik sufletel sa traiasca...

sa. i fie rusine! pentru ca a fost asa de stupida, pentru ca a facut sex neprotejata, din causa iei un mik sufletel nu asa aiba sansa sa traiasca!

mai gandeste-te la ce ai facut, pentru ca sunt sigura ca fata asta esti tu, ce viitor asa ai? daca mai faci prostia asta, sigur nu asa ai un viitor placut!

| marinika_3730 a răspuns:

Da... e clar ca fata asta esti tu happy, si ce sa spun, baiatul ala este si el vinovat dar mai vinovat ca el esti tu happy Ce educatie poti sa ai? Trebuia sa stii ca in ziua de azi ori ce baiat cauta doar distractie, mai ales la 20 de ani. Trebuia sa te gindesti bine inainte s afaci ceva, dar totusi pina la urma ce daca ai facut-o dar rau a fost ca ai facut avort happy iti dai seama? va trebui sa raspunzi pentru ce ai facut pina la urma, este un enorm pacat, pacat ca s-a mai stins un sufletzel care putea sa aiba o viata!

Pacat! Pacat ca in ziua de azi sunt din ce in ce mai mult epersoane care in loc de minte au r.h.t

| alle13 a răspuns:

Nu prea conteaza cine era fata ci cazul. Pai sa stii ca nu conteaza asa de mult varsta. Diferenta dintre bunicii mei este de 15 ani. Dragostea nu are varsta. Ce nu e bine este ca in relatiile cu fete minore si baieti trecuti de 18 ani este ca deseori acestia isi bat joc de ele doar ca sa le atraga in pat dar cei care le iubesc se asteapta de la ele la ceva mai matur cum ar fi sexul. Nu este un lucru de care sa iti fie frica rusine etc. Toti avem intamplari rusinoase in viata. La TPU suntem aici ca sa ne ajutam. Cel mai bine este ca acea fata sa renunte la relatii ca aceasta si sa gaseasca pe cineva apropiat varstei ei. Sper ca ti-am fost de ajutor. Pup.