| Galea_Bianca_2000 a întrebat:

Este o poveste foarte complicata.Pe scurt pot spune ca am fost impreuna cu un tip care s-a despartit de mine de vreo 3 ori.La inceput am fost foarte insistenta si voiam sa ne impacam si il innebuneam cu mesaje pana cand a ajuns sa-mi dea si block.In ciuda tuturor lucrurilor mereu s-a intors la mine.In cazul meu a fost foarte nasol pentru ca el e mai mare cu vreo 3 ani decat mine si in timp ce el era un baiat fermecator, foarte orgolios si cu multa experienta in materie de fete eu eram o fata tare prostura, fara experienta si care ii acorda prea multa atentie.Pe deasupra, nici nu ma comportam natural in 'preajma' lui.Am uitat sa mentionez ca e si mai complicat de atat.Ne-am cunoscut pe omegle iar el locuieste in alta tara. Dupa ce ne am despartit prima oara spunea ca o iubeste prea mult pe fosta si din cauza asta practic nu ma poate iubi pe mine.Intrebuie timp ne-am impacat la insistentele mele apoi iar ne am despartit, stadiu in care am fost vreo luna, timp in care el a fost cu alta fata, Elena.Nu stiu exact cum o alinta pe fosta(Madalina) dar cert e ca pe Elena o alinta la fel ca pe mine.De la o prietena comuna am aflat ca incearca sa se cupleze cu o 'prietena' cu care vorbea in timp ce eram impreuna si din cauza careia ne certam mai tot timpul.In mare parte motivul ultimei despartiri, ca sa zic asa, a fost faptul ca mie mi se parea ca vb prea putin.Admit faptul ca poate uneori sau ma tot timpul exageram dar nu consider ca am gresit deoarece este foarte normal sa-mi doresc sa vb cu el, mai ales in respectivele circumstante.Am suferit enorm de mult din cauza lui, daca ma credeti, si inca o fac.M-am pierdut in detalii si in mod sigur am omis multe chestiuni importante.Credeti ca am putea vreodata sa fim impreuna, sa avem o relatie stabila si de lunga durata? Pun intrebarea asta mai mult pentru ca vreau sa ma descarc si sa mai vorbesc si cu alte persoane care au mai trecut prin asta.Chiar am mare nevoie sa vorbesc cu cineva.As mai vrea sa mentionez ca fosta lui prietena a fost cea care s-a despartit de el si si-a batut joc.Din cate am observat mi-a facut aceleasi lucruri pe care i le-a facut si respectiva fata lui.M-a ranit in aceeasi maniera.In ciuda tuturor acestor fapte vreau sa spun ca nu-l urasc si ca ii vreau tot binele din lume.Ma doare ingrozitor ca nu pot fi langa el pentru ca stiu ca are nevoie de cineva care sa il asculte, si stiu ca ii placea faptul ca il ascultam si ma interesam de lucruri pe care le are de facut, intrebandu-l daca il pot ajuta cu ceva.Nici cu respectiva fata nu prea aveam nimic insa mi am dat seama cat de mult l a ranit si acum sincer nu imi mai este atat de draga.In ciuda acestuit fapt, el nu ar fi trebuit sa se comporte asa cu mine.El spunea ca si a dat seama cat de mult il iubesc, imi multumea ca exist etc.Imi cer scuze pentru ca m-am intins atat de mult si ca v-am naucit cu detalii si probabil nu intelegeti nimic dar chiar am nevoie de niste sfaturi.Ce credeti ca ar trebui sa fac? Dupa mine l-a ierta.Cel mai mult ma sperie faptul ca de fiecare data cand se intoarce, inima mea il primeste iubindu-l mai mult.Multumesc frumos.

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Nu mai stati ca barbati care nu va merita.

| Xelon a răspuns:

Iarta-ma ca iti stric visul, dar chiar daca ai facut doar sex anal cu "iubi" tot nu mai esti virgina.

| Galea_Bianca_2000 explică:

Inteleg.Mie nu mi se pare tocmai o solutie si imi incalca cu mult principiile.Dar iti multumesc frumos pentru ca incerci sa ma ajuti.Permite-mi sa iti dau un sfatbig grinata viitoare cand te simti inteleapta gandeste-te de doua ori.Nu stiu ce frustrari ai sau ce probleme ai dar sunt persoane care sunt ranite, chiar scarbite de astfel de raspunsuri.Iti multumesc frumos din nou.O seara faina sa ai!