| Meowly1 a întrebat:

Este posibil sa ramai insarcinata din petting daca ai lichid preejeculator pe deget si dupa 30 min sa il bagi in vagin?(Cred ca era uscat.) dupa acest petting mi-a venit ciclul dar a fost intarziat cu 5-6 zile (din cauza stresului cred) si a durat 5 zile in loc de 7. Am facut un test de sarcina inca din prima zi de cand a intarziat ciclul (24 zile dupa petting) si a fost negativ.Acum de o saptamana am dureri mari de ovare, sani, greata 24/24 (mentionez ca acum imi intarzie ciclul cu o zi deja) !

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate aprecia ca cel mai probabil : "" durerile mari de ovare, de la nivelul sanilor si starea de greata 24/24"" sunt de fapt semne specifice (si proprii) in majoritatea cazurilor simptomelor menstruale. Ca urmare in cert si negresit in zilele urmatoare cu o anumita ''intarziere mai mare sau mai mica'' va porni si mult dorita si asteptata sangerare menstruala. Multa sanatate!

| Meowly1 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi mult, dar care ar putea fo cauza ca inainte mereu de menstruatie aveam scurgeri albe (leucoree) dar acum alte scurgeri? Ceva cremos asa putin lichid galben pal

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, durerile au alte cauze si va trebuii sa faci investigatii consultatii si analize la doctor, ce varsta ai? Sanatate multă

| Meowly1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Poate sunt de la stres si inainte de ciclu?

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu ai cum