| anonim_4396 a întrebat:

Este vorba despre mine si un baiat. Eu am 22, el 24. Am iesit acum ceva timp, dupa care eu am incetat sa mai vorbesc cu el. M-a contactat dupa 2 ani de zile,am inceput din nou sa vorbim,am iesit o data acum o luna. De atunci vorbim in fiecare zi la telefon,m-a mai chemat sa iesim,dar eu am avut treaba cam mereu. A incetat sa ma mai cheme afara.
Iese in fiecare zi cu prietenii lui si bea cam mult. L-am intrebat de ce face asta, fiindca prima oara cand l-am cunoscut in urma cu 2 ani nu facea asa. Mi-a zis ca s-a despartit de fosta,inca tine la ea si sufera ca l-a inselat,si ca momentan nu se poate implica intr-o relatie. Dar in continuare ma contacteaza in fiecare zi. Pur si simplu vorbim, nu face propuneri indecente sau ceva.
De ce face asta? De ce ma mai contacteaza daca nu vrea nimic serios? Oare merita sa am asteptari de la el?

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu te baga sa fi plasamentul cuiva, daca tocmai a iesit dintr-o relație lasă-l in pace sa isi revina.Ramanei prietena de vrei dar atata, păstrează distanță decentă intre voi iar in timp vei vedea daca merita sau nu.

| alina2k18 a răspuns:

''De ce face asta? De ce ma mai contacteaza daca nu vrea nimic serios?''
Plictiseala pentru ca probabil altele vor distractie nu sa stea cu orele la tf + sigur vrea si el sa fufu ceva dupa a doua, a treia intalnire cu tine.
Lasa-l, astia de sufera dupa foste nu ai ce face cu ei.

| ywar a răspuns:

Fiecare perioada de doliu isi are rostul sau.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Din moment ce nu o poate uita pe fosta, nu simte nimic pentru tine.
Te considera o amica buna ...esti sprijinul lui in situatia aceasta.
Cat de o relatie intre voi, nu prea exista sanse din ce ai postat mai sus.

| Adrian7art a răspuns:

Da..lasa-l in lumea lui
Poate vrea doar o relație bazată pe sex nimic mai mult sau o țintă unde sa-si arunce frustrarile din cealaltă relație.

| vladutzaM a răspuns:

Cred că s-a obisnuit să vorbeasca si dat fiind faptul ca nu mai are iubita, vorbeste cu tine, asa se sinte mai bine, are ocupatie, nu are timp sa sufere dupa fosta. Cine stie, poate la moment nu are intentii cu tine, dar discutiile voastre o sa ajunga undeva, poate ca o sa se atașeze de tine. Eu personal nu cred in prietenie intre o fata si un baiat, la un moment, fie mai devreme sau mai tirziu, unu se indragosteste. Timpul le va arata pe toate. Bafta!