| Anays14 a întrebat:

Eu pe 1 Ianuarie am avut contact sexual neprotejat fără ejaculare in vagin. Menstruația in luna Ianuarie mi-a întârziat 3 zile, in rest a venit la data calculata si luna aceasta mi-a întârziat iar 3 zile, dar toate menstratiile au fost normale / dureri/culoare/cantitate, a ținut exact cat si celelalte, tot. Am facut 5 teste care toate au fost negative plus un ecograf după 2 luni, in care doctorul nu a spus nimic de o sarcina. Acum simt ceva prin burta si sfârcurile imi sunt foarte sensibile, menstruația mi s-a terminat pe 11 luna aceasta. E posibila o sarcina din cele prezentate? Burta nu imi e deloc schimbată chiar daca au trecut 4 luni si ceva. Menționez ca am 58 de kg. Nu sunt constipata, nu am grețuri, numai ca acum simt ceva prim burta, nu mereu

Răspuns Câştigător
| NicoletaSimina a răspuns:

Dupa patru luni se observa daca erai insarcinata sau nu.Ai acea senzatie ca ai ceva in burta si asta, pentru ca te gandesti prea mult la asta.Revino-ti ca nu ai nimic.Ai facut si o ecografie, iar medicul ti-a confirmat ca nu exista o sarcina! Pe viitor, incearca sa te protejezi, daca nu vrei sa ai intr-adevar surprize!

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna fetita,

Crede-ma, ca daca erai gravida in 5 luni, stiai! In ce lume traim? laughing)

Cred ca ce simti tu se numeste balonare, dar pentru un raspuns sigur, nu te mai cauta pe la ginecologie ca sigur nu nasti un copil in urmatoarele 4 luni laughing, fa o vizita lagastroenterologie, acolo e problema ta. Eventual si pe la cap, nu am nici o intentie sa te jignesc, dar ai numai intrebari legate de aceasta presupusa sarcina. Relaxeaza-te, fata draga, NU ESTI GRAVIDA!

| Anays14 explică (pentru Ririru):

Sunt 4 luni

| Ririru a răspuns (pentru Anays14):

Ah, iarta-ma, mai exact traiesti cu o sarcina IMAGINARA de 4 luni si 14 zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si premiul I pentru paranoia ajunge la... anays