| anonim_4396 a întrebat:

Eu şi cu prietenul meu am făcut sex, dupa ce şi-a dat drumul el sa murdărit pe mâini(s-a şters după, nu s-a spălat) iar după mi-a băgat degetele. E vreo' posibilitate să am ceva?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O sarcina poate lua nastere si fara a fi intretinut un contact sexual real. Indiferent de modul prin care ajunge sperma in vagin apare posibilitatea reala de a se forma/naste o sarcina DOAR/NUMAI daca este indeplinita conditia OBLIGATORIE ca in acel moment fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Doar in acele 4-5 zile care definesc perioada fertila a ciclului menstrual, glandele specializate existente in CERVIX (colul uterin) produc MUCUSUL CERVICAL FERTIL, fara de care spermatozoizii NU POT traversa pasajul existent in CERVIX si care face legatura dintre vagin si uter. Bineinteles ca formarea unei sarcini in astfel de conditii are o probabilitate mai redusa insa nu si imposibila inca sa poata fi eliminata. big grin

| HannahB a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eram în a 3-4 zii după ciclu.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru HannahB):

In a 8-a sau a 9-a zi a unui ciclul menstrual care are mereu o durata de peste 27-28 de zile formarea unei sarcini este foarte mica sau cel mai probabil aproape imposibila chiar si in cazul in care sperma ajunge in vagin, indiferent prin ce mod s-ar produce.

| mihai69 a răspuns:

Noi de unde să știm? teoretic cel puțin, da, e posibil. Dacă sunt îndeplinite câteva condiții simultan.

Răspuns utilizator avertizat