| mihaeellaaa a întrebat:

Eu si iubitul meu (fostul) ne-am despartit acum cateva luni dar de 2 luni de zile nu am mai vorbit deloc nici ca amici (ne-am despartit intr-un mod mai urat iar ultima oara cand am vorbit ne-am certat, ne-am spus vorbe urate si grele). In seara asta l-am sunat sa vad ce mai face si mi-a vorbit aiurea, parca eram o straina pentru el. Mi-a spus sa nu il mai caut vreodata ca nu suntem nimic, sa il las in pace, sa nu il mai sun ca se cearta cu iubita lui, ca nu vrea sa mai stie nimic de mine, nu vrea sa mai auda de mine, ca daca ne vedem intamplator pe strada nu vrea sa ne dam nici buna. Oare are orgoliul ranit, este mult prea suparat si de aceea vrea sa ma raneasca cu aceste vorbe dure sau a ajuns sa ma urasca? Precizez ca este o persoana foarte incapatanata, orgolioasa care greu isi deschide sufletul in fata cuiva. Nu vreau sa il pierd de tot, vreau macar sa fim amici. Astept pareri ale fetelor cat si ale baietilor. Ce ar trebui sa fac in continuare? Multumesc va pup

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai avut o relatie care s-a sfarsit, si asa cum este si normal, fiecare trebuie sa-si vada de drumul sau.

| 69dacăvrei a răspuns:

Lasa-l sa se calmeze si daca si el vrea sa fiti amici te va cauta.
Nu il forta daca nu vrea.

| Blondddddddaaaaaa a răspuns:

Te inteleg, si daca face asta inseamna ca l-ai ranit foarte rau. asteapta un timp. cateva luni. dupa cauuta-l. dar nu te astepta sa iti vorbeasca frumos si dragostos. ca sigur nu-o va face. stiu din experienta. asculta-ma :*. Arata-i ca iti pasa si acum de el. cu calm fara sa te enervezi si sa va certatii. Te pup, si sper ca te-am ajutat puppy dog eyes.

| CaBBro a răspuns:

Stai in umbra ..vezi cum e viata cu actuala lui prietena! Stii ..am fost si eu in situatia ta! Dar pana la urma urmei daca destinul va vrea impreuna va aduce din nou pe acelasi drum! Ai incredere,nu iti mai arata si tu afectiunea mai mult decat trebuie! Uneori iti vei face singura rau! Si nu vei rezolva nimic! Daca a ales sa numai auda de tine inseamna ca e gata totul! Mai ales daca nu vrea sa se certe cu ea. iubita lui
Probabil tine la ea si nu vrea cearta!
Este problema ta ce vei face dar sa stii ca nu meriti sa te zbati pentru ceva ce poate nu va mai fi!
Asculta-ma te sfatuiesc sa o lasi balta! Banuiesc ca esti tanara si ai viata inainte! Si eu am facut la fel! Acum am alta jumatate si sunt fericita.vor mai fi zile si nopti cand te vei gandi la el dar stii sa nu regreti, pentru ca e facut parte din viata ta totusi!
Ce iti doresc eu tie e sa ai rabdare, timpul le vindeca pe toate.el vorbeste pentru toti, va vorbi si pentru tine!
Stii orgoliu avem toata lumea, dar nici sa calcam pe el nu putem permite!

| ___PAIX a răspuns:

Bine a făcut