| smihaelairina a întrebat:

Eu si sotul meu ne dorim un bebe. incercam de un an de zile. in luna martie am rams gravida. insa am pierdut sarcina < avort spontan > in luna iunie dupa pierderea sarcinei nu mi-a venit ciclul pana in luna septembrie in luna noiembrie c. m. mi-a venit pe 30, apoi in decembrie pe 19 – prea devreme, iar pe data de 1 ianuarie am avut o sargerare – 2 picaturi de sange roz.
Pe 7 ianuarie mi-am luat sotul un test barza pe care l-am facut seara< avand stari de voma / dureri de cap / de spate – dureri care se lasa pe picioare in jos / nu am simt bine )dar a iesit o singura liniuta!
E posibil sa fii facut eu testul de sarcina prea devreme? am avut contact sexual cu sotul meu aproape din 2 in 2 zile.

Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Din cate ai scris tu, eu cred ca tu ai o problema ca anemia, ai nevoie de niste vitamine apoi pot sa iti recomand niste tablete pentru ovulatie, adica vei produce mai multe ovule, sora mea, o prietena de net au ramas ca acele medicamente de ovulatie, au mers la un medic mai putin pretentios ia explokat ca nu ramine insartcinata si ar dorii prima data sa incerce ca acele medicamente de ovulatie care nu fac nici un rau organismului doar ca producii mai multe ovule, in rest e ok tot si ai mai mult chef de sexxbig grin, dar nu afecteaza restul organelor, mergi la medic si zii de acele medicamente, dar putini medici le recomanda deoarece mai bine prefera sa te cheme la controale, bla, bla sa ia banul de pe tine si cand vede ca esti la capatul puterii, iti recomanda acele tablete de ovulatie, incearca si tu, nu sunt scumpe deloc si se ia intre 3 si 6 luni, iti va explica medicul din ce zile sa incepi sa iei acele tablete, multa bafta sa ai si ai incredere si eu greu am ramas gravida deoarece inainte am luat tablete rigevidon si nu am ramas mult timp gravida dupa intreruperea lor deoarece efectul lor a ramas mult timp in corp, altele ramin gravida dupa ele imd, altele nu, bafta inca o data te am pupat miha

9 răspunsuri:
| julieta a răspuns:

Am avut si eu stari de genu asta si credeam ca sunt insarcinata, dar de fiecare data cand imi faceam test de sarcina(tot barza) reiesea ca nu sunt. sper sa nu mai treci prin ce ai trecut si sa nu treaca nimeni vreodata.eu am facut test de fiecare data cand am avut dubii, fa-l din prima urina de dimineata.

| mihaa a răspuns:

Nu mai stiu cum se numesc, sora mea a luat acele medicamente acum 4 ani si prietena mea de pe mess acum 1 an si ceva, chiar de pastii anul trecut a nascut, a mers la medic si i-a zis ca tupeu, vreau sa imi face-ti reteta ca acele midicamente, pentru ovulatie si ia dat fetei reteta, ma refer la cea de pe net, acum suntem bune prietene, tot asa de pe chat ne-am cunoscut si fetita e ok, sanatoasa si ea f fericita, sa vad cand e pe mess am sa o intreb denumirea medicamentelor, multa bafta va doresc

| mihaa a răspuns:

Dupa 7 zile de la contactul sexxual, la test se vede daca esti gravida sau nu., mentionez am facut si eu la teste din 2000 -2001 de 2 ori pe luna si nu ma mintit testul, si cand am ramas ca cera dea 2 fetita la fel, ce sa zic, nu te mai grabii sa faci asa repede testul, ai rabdare

| mihaa a răspuns:

Clostilbegyt, asta e denumirea ce a luat sora mea, dar la prietena mea de pe net adica miha, tot asa o cheama, medicul ia prescris alta denumire dar, compozitia era aceeasi si minim 3 luni trebuie luat tratamentul, dar sora si miha din prima luna au ramas gravide, ce sa zick, multa bafta soi mergi al medic si zii de tablete, iti va scrie reteta si scrie-mmi si mie mesaj pe sait cand ai ramas gravida, bafta inca o data

| →s ♥ ą← a răspuns:

Mergi la un medic / ginecolog!

| floaredetrandafir a răspuns:

Frate mergi la medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La doctor am tot mers... am facut "n" tratamente - pe baza de hormoniiiiiiiiiisi analize repetate din 3-in trei luni! intrebarea mea este simpla... am facut testul de sarcina prea devreme?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna mihaa! cum se numesc acele tablete pentru ovulatie? la mediciiiii am fost < la 5 nu la 1 si toti au spus ca nu am nimic si asa imi este organismul > multumesc mihaela

| smihaelairina explică:

Buna mihaa. cum se numesc acele pastile pentru ovulatie?