| andyyy123andy a întrebat:

Eu sunt Andy problema e ca acum o luna am cunoscut o fata foarte frumoasa! Dar mi-e frica sa ii spun ca o plac, deoarece de fie care dat can vorbes cu ea sau ma uit in ochii ei imi pierd cuvintele.Dar daca ii zic nu stiu daca ar accepta deoarece eu a. 18ani sunt inca la liceu, ea are 21 si este la facultate.Si nu cred ca sar uit la unu ca mine.CUM SA PROCEDEZ? Multumesc!

7 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui ca o placi din prima, mai mult arata-i asta. Fii prezent in preajma ei si vezi cum reactioneaza. Daca iti zambeste si pare ca e atrasa de tine va fi usor sa legi o discutie, sa o inviti undeva etc. Daca nu iti da semne ca te place si ea, atunci reorienteaza-te chiar daca e greu.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Procedeaza cum iti spun eu daca iti place cum gandesc.
- Du-te in fata oglinzii si repeta replica pe care vrei sa i-o spui, cea mai buna ar fi "Vreau sa iti spun ceva. Eu am intalnit multe fete, dar dintre toate la tine am vazut ceva special... Tu simti la fel?"
Dupa care, daca ea spune da savureaza momentul. Daca spune nu replica-i "Am inteles, scuze. Ramanem prieteni?" Dupa care ea va decide daca rameneti prieteni sau nu.
Sfaturi : ia-o mai moale, nu ii spune ceea ce simti intr-un loc dubios sau intr-un moment nepotrivit. Mergi cu ea seara la apus in parc si spune-i-o in timp ce te uiti in ochii ei! Nu uita sa nu privesti insistent ca sa nu se intimideze.
Bafta!
Fundita?

| Kingsley a răspuns:

Daca iti este frica sa ii spui fata-n fata, ii spui intr-un fel indirect. Spre exemplu ii spui pe Facebook.

| andyyy123andy explică (pentru Kingsley):

M-am gandit sa ii dau cerere da ma razgandesc de fiecare data.mi frica de ce va zice?!

| pufipo a răspuns:

Iti iei inima in dinti si o abordezi, o scoti la un suc, la un film, la o plimbare (etc) si incepeti sa vorbiti, iti vei da seama din gesturrile ei, din comportament daca te place sau nu.
Daca esti timid, nu ajungi nicaieri.

| Helpme99 a răspuns:

Adevarat. Fetele urasc timiditatea. Daca o vrei arata.i.
Fetele vor sa fie vrute.
Mai cu tupeu. Fii stapan pe situatie! Esti barbat!