| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Bună,eu sunt mai timid de fire si as vrea sa am o iubita, dar nu stiu ce nu imi iese efectiv, ma imbrac bine parerea mea (nu ma laud doamne feri)cheltui vreo 15 milioane la cateva luni pe haine, papuci de 5-6 mil, eu zic ca e bine. Ma tund la 2 sapt, poate ca sunt mai gras am 90 de kg la inaltimea de 1:80, deci nu stiu ce sa mai fac. Am 16 ani si efectiv toti imi zic baga-te pe aia, arde-o, eu nu sunt genul sa fac ceva cu ele dupa care sa le las. Pai pana mea jumate din fete is depresive din cauza asta, eu caut relatii serioase, idei cum sa ma descurc? Dau funda

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune rudele sa iti faca legatura cu una

| wildthing a răspuns:

Se pare ca nu ai acel "vino incoace" de care e nevoie ca sa fii in centrul atentiei fetelor. Nu vei fi niciodata unul dintre cei care pot sa schimbe cu usurinta fetele, nici daca ai vrea. Tu trebuie sa iti gasesti una si aia sa fie. Partea buna este ca aparent asta-ti si doresti. Incearca sa te integrezi si tu in grupuri unde sunt mai multe fete, incearca sa te faci placut, simpatic, fii atent in jurul tau, vezi care fata iti acorda mai multa atentie decat restul si daca iti place, incearca sa te imprietenesti cu ea. Cum tu spui ca nu ai nici tupeu, nu grabi lucrurile, lasa-le sa curga de la sine. PS: Ar fi bine sa mergi si pe la sala sa mai dai jos din kilogramele alea.

| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc explică (pentru wildthing):

Mersii de sfat, incerc sa slabesc? de cateva zile, ms mult

| Dintrebare a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa socializezi cu cat mai multe fete si sa iti exersezi abilitatile de socializare cu persoane de sex opus. Poti sa vorbesti cu ele foarte amical si elegant. Chiar daca vreuna ti se pare mai interesanta poti sa o inviti sa iesiti la un suc, tot asa amical. Nu toate interactiunile dintre barbati si femei trebuie sa se termine cu relatii si eventuale drame. Foarte bine ca nu vrei sa incurci fete si sa le faci sa sufere. Nu exista retete secrete, cum cred ca deja stii. Asa ca tot ce poti face e sa incerci sa fii relaxat si amical si sa incerci sa vezi ce iti place, ce nu iti place. Cu ocazia asta o sa scapi si de timiditatea excesiva.

| Saiko10 a răspuns:

Nu conteaza daca ai costume de 3 milioane de euro cu fibra de aur si ata de diamant, daca nu sti cum sa vorbesti cu o fata degeaba. tot ce poti sa iti iei cu bani sunt curve/superficiale.

| Design2021 a răspuns:

Daca te stresezi prea mult cu treaba ca vrei sa ai pritena, nici nu o sa o ai asa.
In general totul trebuie sa fie natural, daca iti place de o fata, incerci sa vorbesti cu ea, sa iesiti la film/suc/parc etc impreuna.
Daca astepti sa sara fetele pe tine, asta nu prea o sa se intample.

| luffypk a răspuns:

Daca tu crezi ca aspectele mentionate mai sus conteaza atat de mult pentru o fata (ma refer la o fata cu capul pe umeri, nu la tipe materialiste cu aere in cap), tin sa te anunt ca te inseli amarnic. Pentru o fata cu capul pe umeri si serioasa, prea putin conteaza hainele cu care te imbraci sau cat spargi tu pe haine, tu din start ai inceput prost: vrei o fata serioasa, dar tu dai dovada de tipul cocalarului, de fapt, pentru o fata serioasa conteaza comportamentul tau, cat de atent esti cu ea, daca te implici, daca esti serios, inteligent, chiar si frumusetea e o calitate, dar frumusetea nu-ti asigura totul.