| dafy a întrebat:

eu sunt noua acici, pe TPU, dar am o intrebare putin mai intima si sper sa imi puteti raspunde. DAU FUNDA!
am 17 ani si un pic si sunt cu prietenul meu de aproape 2 ani.nu am avut pana acum contact sexual, insa stiu ca va veni timpul si pentru asta.probelma este ca imi e cam teama.nu stiu prea multe in ceea ce priveste viata sexuala si in plus am si niste complexe in legatura cu fizicul meu.
sper sa ma puteti ajuata raspunzandu. mi la niste intrebari legate de cum a fost la voi.
1.in primul rad ati facut. o pentru ca v.ati simtit obligate sau pentru ca pur si simplu ati simtit?
2.regretati ceva din ce s. a intamplat atunci?
3.in ce a constat preludiul(in cazul in care ati avut)?
4. unde s. a intamplat?
5. ce metode contaceptive ati folosit(legat de aceasta intrebare mai am o dilema...in cazul in care partenerul folosestse prezervativul se opreste asa la um moment dat si zice"stai sa mi. l pun")?
6. dupa ce ati terminat va. ti ridicat pur si simplu si ati inceput sa va imbracati la loc in fata celuilalt?
ceea ce vreau eu in mare parte este sa-mi dtaliati mai amanuntit prima voastra experienta sexuala si sa imi spuneti parerile pe care le aveti despre ce s. a intamplat atunci... sper sa nu considerati asta prea deplasat dar consider ca sunt lucruri firesti cu care majoritatea se confrunta la un moment dat si v.asi fi foarte recunoscatoare daca mi.ati raspunde.
multumesc anticipat
pupici

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. O faci cand simti ca iti doresti enorm de mult, ca nu ai nici cea mai mica retinere in aceasta directie. Eu asa am facut si cred ca orice femeie care se respecta face la fel.
2. Nu regret deloc. Am facut dragoste numai cu barbati pe care i-am iubit, nu am riscat niciodata, ne-am facut analize, ne-am protejat de sarcini nedorite, m-am simtit respectata.
3. Preludiul e important intr-o relatie sexuala si consta in mangaieri si sarutari.
4. la mine acasa.
5. Am folosit prezervativ. Stabilisem asta de la inceput, asa ca la un moment dat in timpul preludiul ne-am oprit.
6. Am stat vreo ora imbratisati, apoi ne-am dus pe rand la baie sa ne spalam (intai el si apoi eu).

| answer a răspuns (pentru Brigaela):

De-ar asculta toate de ceea ce zici tu, n-ar mai fii atatea fete dezamagite de prima lor experienta sexuala! dafy, ascult-o pe Brigaela daca vrei sa iti fie bine in viata din punctul asta de vedere.

7 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nimeni nu isi destainuie lucrurile intime...de aceea se cheama INTIM!

| soranaaa a răspuns:

Foxi,ea te-a rugat frumos sa raspundeti, scuze dar daca nu voiai sa iti dezvalui intimitatile mai bine nu raspundeai. Puteai sa o faci si codificat, sa ii dai raspunsuri numai la ce a cerut nu sa ii spui cat de mare a avut-o partenerul tau sau dupa cat timp si-a dat drumu. Doamne.cred ca tu nu ai fost asa curioasa si putin speriata cand ai avut prima experienta sexuala. In fine. Draga Dafy, nu stiu ce sa iti zic, sunt virgina inca.dar cred ca cel mai important e sa simti ca e baiatul potrivit. O sa vina momentul cand o sa va sarutati undeva intr-un loc retras si daca simti asta o sa te lasi dusa de val si o sa se intample.O sa iti dai seama exact in momentul ala daca trebuie sau nu sa continuihee hee. Mult succes in continuare! te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul contact sexual,avand in vedere ca-l vei tine minte toata viata,trebuie sa fie intr-un cadru intim,sigur,din dragoste, cu un partener care sa-ti inspire siguranta ocrotire si care sa-si asume orice responsabilitate legat de acest act.e de preferat sa ramai cu el pentru todeauna.preludiul este partea frumoasa si romantica, dinaintea actului propriuzis. dupa terminarea actului sexual nu te ridici si te imbraci.ca nu esti la un f.ai oarecare.ai facut dragoste.ramaneti in pat va mangaiati, si toate celelalte, sa nu dati impresia ca v-ati folosit unul pe altul si gata pa-pa.de asemenea trebuie sa stii ca desfatarea nu are rusine.nu trebuie sa-ti fie rusine dezbracata, fiindca trebuie sa ai incredere in tine si potentialul tau, de a seduce.asta asa pe scurt.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru anonim_4396):

"dupa terminarea actului sexual nu te ridici si te imbraci.ca nu esti la un f.ai oarecare.ai facut dragoste.ramaneti in pat va mangaiati, si toate celelalte, sa nu dati impresia ca v-ati folosit unul pe altul si gata pa-pa"
Si ce faci frate? Lasi prezervativul pe p^^a? Aolo cand vad atatea prostii ma doare capul.

| daxxy a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

M`ai facut sa radlaughing nu stiu de celaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiii frate sau sorioara? te duci si te speli mai,faci un dus,el isi scoate cauciucul, il duce la vulcanizat, ea se spala. baiii da santeti de groaza.17 ani si vreti chiar mura in gura? pai la 17 ani altele au copii.