| Angeleyes a întrebat:

Eu sunt virgina desi implinesc 19 ani peste o saptamana.
Am avut 2 prieteni, dar primul nu a vrut sa o facem pentru ca eram prea mica la varsta si cu al doilea am vrut sa o fac, dar m-a cam fortat asa ca am pus punct relatiei.Nu am facut sex, dar am facut petting, atingeri peste tot..intelegeti.
Acum imi e cam frica sa imi fac un nou iubit din cauza asta,imi e frica sa nu cumva sa spuna ca nu are rabdare cu mine sau sa nu accepte ca eu sunt virgina.
Credeti ca am un minus din cauza ca sunt virgina?
Sunt virgina,dar de stiut stiu cum trebuie sa ma comport in pat,stiu ce imi place, cum imi place.
Daca sa zicem ca imi fac un iubit, sa ii spun dinainte ca sunt virgina ca sa nu ramana surprins si sa fie cat de cat atent?
Tnx.

22 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Virgina, dar stii ce vrei.
Problema nu este la tine, ci la cel care va fi cu tine.
Si daca nu va fi un marlan sau un habarnist, atunci nu va fi nici o problema.

Răspuns utilizator avertizat
| DNSK a răspuns:

Ce probleme iti faci in loc sa fii mandra! dupa altu sa stii ca tot un altul vine, asa ca nu-i stres deloc! uita-te si u la fetitele de 11-15 ani! iti place ce auzi de la ele? iti place cum le duce mintea? at de ce iti faci griji pentru tine?

| япончик a răspuns:

Si eu sunt virgin, si de mult caut o fata cum sunt, eu,
Putem lua legatura cumva, in fine imicer scuze de atita tupeu, dar vb serios

| marlanuu a răspuns:

Faptul ca esti virgina e un plus....nu-i spune noului iubit ca esti virgina din prima intalnire, asteapta un timp sa vezi daca merge relatia si abia apoi!

| Demonull a răspuns:

Bravo.cel care te iubeste nu iti va cere sa te culci cu el happyNu ii spune, asteapta sa vezi ce simte pentru tine, iar apoi ii poti spune tongue

| Cosmotel a răspuns:

Nu-i spune, oricum isi va da seama in timp, cred. chiar daca esti virgina sau nu, de ce ar conta asta pentru el daca-i place de tine? ma repet, nu-i spune pentru ca apoi nu va stii ce sa creada despre tine.
pentru mine ar fi ciudat sa ies cu o fata pentru prima data si sa-mi spuna asa dintr-o data "vezi ca sunt virgina!". reactia mea ar fi, probabil, sa zic "asa si?".
deci stai linistita ca mai sunt baieti si rabdatori, nu toti au numai sex in cap, asta daca stii unde sa cauti.

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Un id ai?

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Nu te mai gândi la aşa ceva.Un baiat bun, serios, nu are nevoie să ştie dacă eşti virgină sau nu.Caracterul şi înţelegerea sunt pe primul loc, apoi indiferent de eşti "fată mare" sau nu o să vă daţi seama voi ce să faceţi.

| Adriana a răspuns:

In primul rand BRAVO! M-am saturat sa citesc intrebarile copilelor de 12-13 ani care se ingrijoreaza daca au ramasa sau nu insarcinate, cand ele la varsta asta trebuie sa se joace in parc alaturi de alti copii.
Si acum sa revenim big grin nu are de ce sa ti fie teama sa incepi o noua relatie, pana la urma urmei cred ca f multi baieti isi doresc o iubita virgina iar daca te iubeste cu adevarat si nu asteapta doar sex de la tine vei vedea ca totul va fi ok.

| walt a răspuns:

Nu ar trebui sa-i spui, isi da el singur seama. happy nu asta e problema
daca zici ca stii cum trebuie sa te comporti in pat, inseamna ca deja stii ce iti place si poate cei 2 cu care ai stat nu erau ce trebuiau sa fie pentru tine.
nu ai nici un minus ca esti virgina, doar ce ziceai si tu de rabdare...

| Mita28 a răspuns:

Nu trebuie sa ai complexe din cauza asta un baiat daca te place va astepta si nici surprins nu ar trebui sa ramana.
Daca te respecta si tu simti ca poti avea incredere in el atunci se va bucura ca a fost primul.

| bulinarosie a răspuns:

In primul rand acea frica nu ar trebui sa existe, pentru ca daca viitorul tau iubit afla ca esti virgina, acesta va avea rabdare cu tine si iti va respecta decizia de a te abtine. Daca tu simti ca el te iubeste cu adevarat atunci este decizia ta. In al 2-lea rand nu ar trebui sa conteze cand ii vei spune acest lucru, cel putin asa consider eu ca baiat, acest lucru ar trebui sa conteze cel mai putin daca acesta te iubeste cu adevarat.

| Gabriel_Gabi_2002_RASs a răspuns:

Vrei sa fim anpreuna

| Mistero4u a răspuns:

Angeleyes, toti vor sa marcheze cu o prospatura... Inainte sa-ti raspund la intrebare, raspunde tu la cateva: nu ti-ai pus intrebarea de ce fetele virgine sunt preferate? De ce crezi ca femeia trebuie sa fie virgina pana la casatorie? Ca asa zice Dumnezeu? Sau ca e bine pentru voi femeile? Cineva spunea ca nu ai garantia ca barbatul nu te va insela... pai nu o sa ai niciodata vreo garantie, daca iti iei unul care este la 120 femeie. incluzandu-te pe tine. Intelegi? Raspunsul la intrebare este: Sexul este doar o completare dintre multe altele care fac parte din dragostea de cuplu. preferabil dupa casatorie doar cu o singura persoana in viata ta. Nu ar fi o crima daca te-ai casatori cu acelasi baiat cu care ai inceput. iar daca nu o sa faci asta, o sa fie rau pentru tine. Virginitatea ta este cadoul tau de nunta, doar atunci se spune… iar daca ii spui inainte… intresant va fi cum va reactiona:
1 - va fi mirat si nerbadator… inseamna ca nu stie ce persoana esti si il intereseaza doar sexul.
2 - va fi mirat si atent ( 1 an, 2. poate pana la casatorie…) inseamna ca te stimeaza, respecta si va ajunge sa te iubesca cum iti doresti. (dragoste la prima vedere sa stii ca nu exista, e nevoie de timp, la prima vedere sunt doar hormonii laughing).
3 - va fi indiferent… inseamna ca ai dat peste un golan, o gorila in calduri care nu face diferenta intre tine si una de pe centura.

| Dragan_Dan_1990 a răspuns:

Vreau adresa

| Timis_Ion_1996 a răspuns:

Buna sunt ion si daca ai dori as vrea sa ne cunoastem

| Laurentiu_Laur_1999 a răspuns:

Auzi esti din giulesti pentru ca as vrea sa te cunosc si as vrea sa te fac sa nu mai fi virgina