| Hela a întrebat:

Exista vreun studiu realizat cu sansa de a muri necăsătorit, daca da... Care e procentul? Intreb pentru un prieten :-s laughing

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, am citit mai demult despre faptul ca barbatii singuri mor mult mai repede decat femeile singure.
Practic nu se pot adapta si nu pot avea grija de ei, ajungand sa cada in vicii: alcool, droguri, mancat numai porcarii, ajung obezi, diabetici, sau subnutriti, ajung sa aiba boli cardiovasculare, boli psihice, care toate duc la o maorte mai rapida.

| Sofer a răspuns:

Sunt destul de mulți.

| Sonia822 a răspuns:

M..pai cei necasatoriti se simt singuri, asta inseamna ca nu experimenteaza anumite emotii. Insa acele emotii descarca in organism anumiti hormoni. Astfel apare un stres oxidativ, fizic, psihic, e mai putin rezistent organismul in fata bolii, si da, poti spune ca cei necasatoriti mor mai repede.

| Hela explică (pentru Sonia822):

Te-ai dus prea departe. Dar multumesc pentru raspuns laughing

| TLF92 a răspuns:

Cauta sa vezi procentele referitor la natalitate si mortalitate in Romania si o sa tragi singur concluzia happy la intrebarea ta

| Hela explică (pentru TLF92):

Ma refer in lume, nu in Romania... dar conteaza gestul laughing