| SlowLikeSnow a întrebat:

fete si baieti(as vrea parearea cat mai multor persoane)acum va voi spune povestea mea si sper sa nu va plictisec. el este cu 2 ani mai mare, ne cunoastem doar din vedere, in timpul scolii nu mi se parea deloc dragut pentru ca imi placea de un baiat din clasa lui cu toate ca el mai incerca sa se bage in seama cu mine prin gesturi nu ii prea dadeam atentie.in ultima zi de scoala inainte sa incepem sa dansam (grupul scolii) un baiat din clasa lui m-a intrebat daca-mi place de el eu zicand "ce-i ma si cu ala?" apoi m-a intrebat daca-mi place de acel baiat despre care se stia ca il plac si i-am dat 2 palme, intrebandu-ma de ce m-a intrebat daca imi place de acel "el", in fine timpul a trecut iar eu am uitat acea intrebare. In vacanta l-am vazut la un magazin apropiat fumand si cand l-am privit mai atenta mi s-a parut FFFFFFoarte dragut:X si i-am zis "bai lasa tigara" iar el "ei na" zambind, in seara aceea ma tot gandeam la el si daca intr-adevar s-a "aprins" ceva.Au trecut cateva saptamani iar eu am plecat cu tata cu masina la un magazin mai indepartat si era si el:X Se uita mai tot timpul la mine iar eu ma faceam ca ploua cu toate ca m-am uitat de 2 ori in ochi lui pentru o secunda:X.Imi venea sa-i zambesc si sa ma duc sa-l imbratisez dar a trecut si asta, in acea seara tot gandindu-ma "ce a fost cu intrbarea colegului sau?" "oare il plac?""de asta ma gandesc la el?", au trecut si astea eu tot gandindu-ma la el in anuminte momemente.Peste cateva zile l-am vazut iar:X, era cuniste baieti se uita la mine cu aceiasi privire insistenta si dragalasa:X. Tot atunci ne uitam unul la altu la o departare de vreo 2-3 metri si un baiat de langa el i-a dat cu palma pe brat cum fac baieti intre ei cand isi dau seama ca prietenul lor palce vreo fata sau zice o chestie mai intima cu toate ca el se uita la mine in acel timp atunci cand baiatul de langa el i-a dat cu mana el a zambit si si-a intors capul. Apoi am plecat si m-am intors iar el tot la mine se uita cand am plecat acasaam luat8o pe unde statea el eu m-am uitat putin in ochi lui:X dar am intors capul pentru ca imi venea sa zambesc si nu puteam face asta pentru ca nu imi place sa ma las usorbig grin eu tot ma gandeam serile la el dar de atunci nu l-am mai vazut.

Intrebarile au ramas aceleasi "de ce m-a intrebat colegul sau daca il plac?" "de ce ma privea atat de insistent dar in acelasi timp asa dragalas:X?""oare ma place" oare a inceput sa-mi intre la suflet din acea zi de la magazin?"

Dar mai e ceva, i-am spus asta unei amice si ea a inceput sa-mi spuna ca el ar fi in ajutor social, ca a vazut una din surorile lui si nu era prea aranjata si din astea. Eu i-am zis ca nu imi pasa pentru ca atunci cand tii la cineva nu trebuie sa-ti pese daca el/ea este milionar/a pentru ca eu chiar daca sunt dintr-un statut economic mediu se mai intampla sa-mi spuna mama sa mai facem putina economie pentru ca asta e viata eu nu i-am mai spus nimic dar ea tot continua ca "vai sa iti placa de un sarantoc un nespalat" si i-am zis sa nu mai zica asta de el.am incheiat comvorbirea telefonica iar eu nu prea am crezut8o pentru ca nu avea ea de unde sa o cunoasca pe sora lui sau sa stie statutul social atata timp cat habar nu avea cum il cheama(eu stiu)stia doar numele de familie si eu nici nu stiu daca e adevarat pentru ca eu nu il pot afla momentan pentru ca nu am incredere in nimeni.

Acum ma gandesc sa incep sa il uit pentru ca el deja intra la liceu si nu il voi putea vedeasad cu toate ca nici nu ne salutam.

Voi ce credeti? imi puteti raspunde la cateva din intebari?

Voua chiar va pasa atat de tare de statutul economic al persoanei de langa voi?

Sper ca nu v-am plictisit si va multumesc pentru raspunsuri chiar si cele contra(tine de punctul de vedere al fiecarei persoane).

V-as ruga pentru cei care luati lucrurile la misto sa nu comentati doar ca sa va aflati in treaba.

8 răspunsuri:
| mutzy211 a răspuns:

Salve! Pai e simplu, daca intr-adevar il placi si daca intr-adevar te place o sa va mai cautati, dar nu lungiti tachinarea si flirt-ul ca s-ar putea sa va plictisiti si sa se stinga flacara. E clar ca intre voi poate fi ceva dar unu dintre voi trebuie sa actioneze. Poate el e timid, incearca tu sa faci primul pas. Cat despre statutul lui social nu ar trebui sa te intereseseze, pentru ca saruturile si atractia nu costa nimic. Succes

| SlowLikeSnow explică:

Psihox Sunt fata si poza pe care o am il reprezinta pe cantaretul meu preferat.

| psihox a răspuns:

Daca ai poza unui baiat si vorbesti despre pronumele personal ''el'' la persoana a treia, atunci inseamna ca vrei sa fiti doi homosexuali? Daca da, atunci stiu parintii vostrii?

| tomas_1123 a răspuns:

Deci pe mine unu statutul economic m-ar interesa, nu ca sa am vreun interes de pe urma relatiei, dar nah... daca spui ca el intra la liceu, sunt putin mai mare ca el, deci cred ca tu esti cam micuta...cati ani ai?

| BoObLe a răspuns:

Pai tomas. ea cred ca trece in clasa a 7`a nu?

draguta povestea tabatting eyelashes

nu cred ca statutul economik e ceva foarte important...deocamdata

si mai ales daca sentimentul e reciproc.hee hee:X

oh go on
eu cred ca ar fi mai bine sa incerci s ai o relatie cu elbig grinsmug

Bafta!:*

| andreeeaaa a răspuns:

Nu. mie nu`mi pasa de statutul economic al partenerului.atata timp cat tin la el.si ma simt implinita.fericita.norocoasa,alaturi de elwinking nu e o problema. iar legat de povestea ta. daca colegul lui te-a intrebat inseamna ca te considera o fata ok si prin privirile lui poate vrea sa iti dai seama ca te place.chiar daca nu va cunoasteti asa bine.ar fi un semn ca trebuie sa o faceti. iar daca intra la liceu nu trebuie sa iti faci probleme. daca chiar te place si tu prin felul tau de a fi reusesti sa-l atragi si mai mult.atunci o sa fie numai al tau...eu cred ca merita incercat.nu ai nimic de pierdut. din contra poate ceva de castigat smug mult noroc:*

| eusnualta a răspuns:

Logik ca trebuie sa te uiti si la statutul economic,,, adica in ziua de azi chiar daca il placi te place. il iubeste te iubeste uneori nu e d` ajuns fii realista fatoo! [ in ziua de azi IUBIREA nu tie de foamne.winking sau etc intelegi uhwinking ]

| Stefania_1782 a răspuns:

Buna! Sincer? Parerea mea este ca nu ar trebui sa-l uiti fara sa incerci macar sa vezi daca ce simti pentru el poate avea un viitor. De ce nu atunci cand te vezi cu el sa il intrebi ceva banal. Prima zi asa maine asa, pana cand o sa fiti amici foarte buni. Ce ai de pierdut? Daca esti indrazneata, treci la subiect mai repede. Majoritatea fetelor sunt cu baieti din alte licee. Asta nu e o problema. Iar statutul economic conteaza in sensul sa nu fie chiar un neingrijit sau un cersetor. Si cred ca nu e chiar asa. Nu prea ma pricep la sfaturi dar mi-a placut povestea ta! kiss