| Cristina1666 a întrebat:

Buna fetele. Ma puteți ajuta cu un sfat?

In luna Noiembrie am avut un avort spontan ( sarcina oprită in evoluție) a fost făcut prin medicamentație sub supravegherea medicului. Pe 10 Decembrie am avut CM după care am fost la control și mi-a spus ca totul e ok uteru nu e deloc afectat și ca pot încerca sa am o noua sarcina. Pe 5 Ianuarie am Av o scurgere rozalie și maronie și atât. Dupa care a urmat o săptămâna cu stări de greață mai mult seara decât dimineața. Sânii îmi sunt puțin umflați dar nu ma dor. Mi-am făcut câteva teste care au ieșit negative. Nu mi-a venit încă CM. Ce credeți ca poate fi? Precizez ca ne dorim foarte mult un bebe. Sa fie dereglare hormonală sau sarcina și sa fi făcut eu testul prea devreme?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

E inca devreme sa ti dai seama daca e vorba de sarcina sau dereglare hormonala. Mai astepti putin si mergi la medicul ginecolog sa ti faca o ecografie. Poti sa ti mai faci un test de sarcina peste cateva zile. De multe ori in perioada cand ar trebui sa ti vina menstruatia apare o sangerare slaba cantitativ numita sangerarea de implantare a ovului fecundat in uter daca e vorba de sarcina. Tu pare ca ai avut ceva asemanator pe 5 ianuarie insa nu putem stii sigur ca e vorba de sarcina. Doamne ajuta sa fie un bebe la mijloc! Numai bine

| Cristina1666 explică (pentru HazelEyes77):

Da. Și eu sper la fel. Mulțumesc mult de sfat!

1 răspuns: