| Maria_Stetco_1991 a întrebat:

Buna fetelor! Am nevoie de cat mai multe sfaturi.Am ajuns intr-o situatie in care nu stiu cum sa scap! Am fost cu un baiat timp de un an jumate,desi relatia noastra nu a mers cum trebuie,m-am incapatinat mereu sa o fac sa mearga desi acuma am realizat ca ceea ce nu merge de la inceput nu o sa mearga niciodata! Si uite asa a trecut un an jumate in care am suferit,am plans,am fost inselata dar sentimentele pentru el erau mai presus de toate si l-am iertat de fiecare data,mentionand ca am avut si clipe fericite impreuna nu doar furtuni si ploi si am tot sperat ca intr-o zi o sa fie bine o sa fim si noi fericiti! Speranta a murit zilele trecute cand trebuia sa vina la mine si am primit un mesaj de la el in care imi zicea draga mea, am luat o hotarare, sunt indragostit de alta femeie si vreau sa ma insor! Pe moment am crezut ca este o gluma! 2 zile in care am plans continu,in care nu am mancat nimic,imi doream sa mor! Vreau sa stiu cum sa trec peste sau cum sa ma comport cu el? Pentru ca ieri am vorbit cu el si el ii in aceeasi situatie ca si mine,sufera cumplit din cauza aleia! Mi-a cerut sa uit de el, sa ii promit ca o sa fiu fericita dar nu pot, il vreau pe el.Mentionez ca eu am 22 de ani si el 27, nu suntem niste adolescenti ce se joaca de a dragostea happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In locul tau eu m-as bucura de vestea primita de la el si ...as merge la nunta lui, unde as dansa cu toti baietii de acolo, dar cu el, nu!

| sofisis a răspuns:

La varsta voastra ar trebui sa intelegi cand ceva nu e sa fie.Tu cu manuta ta ai scris ca "desi relatia noastra nu a mers cum trebuie", "a trecut un an jumate in care am suferit, am plans, am fost inselata" ...de ce ai vrea sa tragi de un barbat care in mod clar nu este pentru tine?
Atunci cand e sa fie, curge totul atat de normal si de lipsit de efort incat incepi tu sa cauti motive sa te mai si certi...nu de alta, doar pentru ca e frumoasa impacarea.
Nu cred ca e cazul sa lupti pentru el. O poti face dar din punctul meu de vedere iti irosesti degeaba energia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tch. De ce Doamne de ce nu pot intelege unii cum merge cu dragostea... sigh

Iti spun scurt un singur lucru... :

Il iubesti cu adevarat? Gandeste-te bine si apoi mai gandeste-te de 10 ori la aceasta intrebare. Chiar il iubesti? Esti dispusa sa il iubesti dupa tot ce ti-a facut? Atunci de ce Inelul stapanilor nu lupti pentru el? asa slaba a devenit lumea? Lupta pentru el si pentru ceea ce iti doresti, si nu il lasa indiferent ce ar fi. Doamne nu inteleg ma nu inteleg de ce toata lumea nu mai poate iubi in zilele astea asa cum iubesc eu. Am trecut prin tot ce ai putea tu sa iti imaginezi in dragoste. Dar sunt foarte fericit, pentru ca m-a facut mai puternic. Inteleg orice fel de sentiment, indiferent cat de exagerat ti s-ar putea parea asta. Pe scurt: iubeste-l, doar iubeste-l! nu deveni de la iubire la posesie sau obsedare. Ai inteles? In plus, daca il iubesti iti pasa doar sa fie fericit, asa ca daca nu merge in niciun fel sa lupti pentru el deoarece observi ca ii faci mai mult rau, elibereaza-l, si daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine. In caz ca nu, vorba mea: daca il iubesti, iti pasa doar sa fie fericit, corect?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.esti o trudita care se imbata cu apa rece.si care vrea ceva ce nu sa poate.il vrei TU pe el.si noi cu ce te putem ajuta daca EL nu te vrea? mergi inainte ca doar n-o sa te arunci de pe bloc? nu ai 13-14ani.

| clickclicksnap a răspuns:

Nu fi masochista. Dupa cate.mi dau seama, el a primit ce a meritat, fix acelasi lucru pe care ti l.a facut si tie. Nu trebuie sa sari in sus de fericire dar totodata nu el este cel care.ti va aduce fericirea, mai ales ca tu ai zis ca te.ai chinuit sa mearga. Nu pica tu acum cea care ii aduce alinarea, pentru ca inmod sigur vei iesi din nou maj sifonata de atat. Alegerea este doar a ta... ai 22 de ani,cred ca stii sa faci diferenta intre bine si rau. Cu el te comporti cum crezi tu, dar ca sa treci mai usor, vorbeste cu lumea, descarca.te si nu te invinovati, nu uita, tu ai facut totul pentru a merge. spune.mi daca am sau nu dreptate. Toate asteale stiu pentru cale.am trait si eu pe pielea mea.si.ar mai fi multe de zis pentru a putea trece mai usor peste