| RyanGeorge a întrebat:

Buna fetelor, am nevoie de voi, ati trecut prin asa ceva sau ce credeti despre ea si ce sfaturi mi-ati da.

Nu stiu daca aveti timp sa cititi asta :
https://www.tpu.ro/......-salut-si/

Ideea este ca am fost cu fata aceasta, am iubit-o o iubesc, spun ca am fost pentru ca acum 1 luna intr-o sambata mi-a spus ca vrea sa ne despartim ca nu mai rezista, maica-sa o terorizeaza intr-una nu o lasa deloc in pace. In fine, am inteles-o si i-am spus ca daca ea asta doreste asa sa fie, daca crede ca e mai bine asa atunci asa sa fie.
Asta s-a intamplat pe 5 Iunie, bun, pe 10 iunie ma suna sa ma intrebe ce fac, cum mai sunt daca totul este ok, ca ea este la mare (ea nestiind ca eu am aflat ca s-a impacat cu fostul si sunt impreuna la mare) m-am prefacut ca nu stiu nimic, i-am zis ca sunt ok.

Pe 12 iunie ma suna ca vrea sa ne vedem, ne-am vazut si a inceput sa imi explice ca s-a impacat cu fostul ca ii pare bine ca s-a impacat cu el dar ca nu se simte bine cu el ca au fost 5 tentatii de sex dintre care 1 s-a terminat cu finalizare si nu ii place deloc sa faca cu el si tot il evita si fuge de asta ca nu o pasioneaza, ca nu simte ce simte cu mine (ce a simtit cu mine) eu ce sa fac, m-am purtat normal cu toate ca au durut dar nemaifiind impreuna nu prea am lasat sa ma afecteze...

Ok, nici nu stiu ce si cum sa va zic, noi suntem despartitim ea are prietenm ii place compania lui insa parintii aluia nu sunt de acord cu ea, ma iubeste pe mine, ne vedem de 2-3 ori pe saptamana, ne pupam ne frecam in masina si 1 pe saptamana ne inchidem in camera, facem exact ce faceam si cand eram un cuplu, ba mai mult. Imi si spune ca nu a simtit asa ceva nici cand eram impreuna(adica se simte si mai bine decat cand eram impreuna) si vad si eu asta,simt, o vad cum tremura toata,cum se dedica, ca daca ma iubeste, ca nu ma poate scoate din minte, ca se gandeste numai la mine, ca abia asteapta sa ma vada etc etc etc ca eu unul m-am saturat si nu stiu ce sa fac dar nici nu vreau sa ii spun. Imi spune sa o fac sa se indeparteze de mine apoi seara cand sta in casa aia suparata imi spune ca s-a saturat de tot ca e singura si ca intr-o zi o sa ma vada cu alta si ca o sa am si copii etc, eu nu am avut ce sa ii zic.
I-am tot explicat situatia ei cu familia ei in casa aia cum scrie si in link-ul care l-am pus, i-am zis de atatea ori si ea o tine ca nu se poate ca e vorba de varsta etc, cateodata imi vine sa tip la ea cu varsta ei cu tot, vrea sa scape de acolo dar nu vrea sa vina la mine.

Se plange intr-una ca ala e babalau, ca o enerveaza mereu, ca il suna si nu ii raspunde,ca nu ii place cum o saruta, adica sta cu ala pentru ca ma-sa o lasa libera ca ii place de el si sta cu mine ca se simte bine si sunt amant bun? Nu stiu,nu inteleg, intr-un fel as vrea sa ii pun capat de tot si pe de alta parte nu.
O vad, o simt, cum se simte cand suntem, rade cu pofta cu bucurie la orice glumim, ar vrea sa fie cu mine dar asa mult s-o afecteze diferenta de varsta?

Are remuscari ca isi inseala prietenul, imi zice ca se simte aiurea ca il inseala dar ma iubeste pe mine si ce simte cu mine cu ala nu se simte bine in largul ei, ea este cea care ma baga in seama pe wassap mereu, eu nu ii scriu decat daca imi scrie ea.

Azi, adica miercuri dupa masa iar ne vedem acasa la mine, am stabilit sa ii pregatesc o cina, de fapt ea a zis ca i-ar placea sa ia cina cu mine si am zis ca o sa gatesc.

Eu tot i-am explicat ca in relatii asa este, mai devreme sau mai tarziu unul din parinte sau ambii nu vor fi de acord cu relatia / intervin / reporsuri / certuri etc pentru ca asa este, este normal, azi cand Anca l-a sunat pe asta si nu a raspuns m-a sunat pe mine ca e la bloc la mine sa ies afara si a sarit pe mine si m-a sarutat si ca e nervoasa ca ala nu ii raspunde la telefon si am incercat sa ii explic ca poate avea treaba sau poate parintii lui nu il lasa ca si ala e mai rau ca Anca, tot ce sa intampla se plange la ma-sa.

In fine.

Fetelor, ce parere aveti de ea?
Ce este cu ea?
De ce face asta?
Cum poate sa faca asta?

Imi cer mii de scuze ca am scris atat, dar scriu foarte rar, doar in situatii dificile.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dc face asta?
Din nevoia de iubire pe care o are fiecare femeie.
Dacă o iubesc doi, este mai sigură pe ea decât cu unul singur.
Ea fiind cu acela, se bazează pe el.
Ea fiind și cu tine, se complace în situație, că te are și pe tine lângă ea.
Când e cu el, îl acceptă, că dacă nu e cal, e bun și măgarul.
Când e lângă tine, te laudă că tu ești calul, să o călărești.
Vă iubește pe amândoi în felul ei, și vă iubește, căci amândoi o iubiți și sexual.
dar pentru că aceasta nu este posibil, să fiți toți trei împreună, ca ea să aibă doi bărbați la dispoziție, se face atunci când e cu tine, că nu îi place de el. ca să te excite pe tine ca să o satisfaci. Apoi se întoarce la celălalt și este fericită că face și celălalt sex cu ea.
Asta vrea ea, asta face.
Acum să îți pui problema, ce vrei tu, și să decizi.
Ea este femeia care are nevoie de doi bărbați. Dacă o desparți de el, și o iei la tine, va căuta alt amant, ca să aibă din nou doi.
Așa va fi dacă vrei să rămâi cu ea.
Așa că dacă pe viitor vrei o femeie normală lângă tine, o lași.
Dacă te distrează situația actuală, continuă. Poate va ieși și ceva bun, dar eu mă cam îndoiesc.

| mihai69 a răspuns:

„... sta cu ala pentru ca masa o lasa libera ca ii place de el si sta cu mine ca se simte bine si sunt amant bun?"
===
Da.
În plus, e o parașută. Bine, nu neapărat la modul urât, ci doar pentru faptul că e incapabilă să fie doar a unuia.
Dacă nu vrei o relație serioasă, e muierea perfectă.
Sau dacă vrei să ai o relație, mergi la risc și ia-o cu totul la tine. Fiind majoră, nu are cine, ce să spună.

| sofisis a răspuns:

Tot de papagal stai si acum? Uite-o pe Anca, nu e Anca. Baiete, desi esti cam de-o varsta cu mine, ai trecut degeaba prin viata. Ea oricum este o persoana compromisa emotional. Ea niciodata nu va lua atitudine atata timp cat tu nu iei. Singura varianta e sa risti totul pe o carte. Ori ti-o iei pe cap cu totul si o convingi sa plece de acolo ( pentru ca e majora, nu au cum sa o oblige sa stea acolo), ori iti revii, iti dai doua palme si iti cauti o femeie si o lasi in pace definitiv si irevocabil pe Anca.
Anca e momentan intr-o super situatie. Ala e babalau si e cartea ei de iesire afara si e placut de "mama" ei pentru ca e un fraier care nu ii baga in cap sa plece si sa o lase pe ea fara venituri, spre deosebire de tine. Iar tu esti armasarul care o *** bine si o face sa se simta femeie.
Risca si ori joci cartea abandonului, ori pe cea a totalului. Adica ii spui fie ca s-a terminat totul si gata, nu o mai cauti, nu ii mai raspunzi, nu nimic si astepti de la ea o reactie serioasa. Ori o lasi fara drept de alegere : ori vii cu mine 100% si pleci de acolo, ori gata! Ambele abordari au ca scop final acelasi lucru de fapt. Pune problema asa cum stii ca ar scutura-o pe ea cel mai tare.

| RyanGeorge explică (pentru sofisis):

Nu stiu ce sa fac, nu vreau nici sa o rănesc, pentru orice ii se intampla, orice pateste la mine vine /mie imi spune, ea sta si prost cu nervii, aseara s-a certat cu ala si cu mama ei si era in baie m-a sunat si azi cand ne-am văzut era cam adormită ca a luat câteva pastile, ea cedează repede, vreau sa o las de tot sa termin cu toată asta dar nici nu vreau...
Habar nu am cum si ce sa fac

| sofisis a răspuns (pentru RyanGeorge):

Sincer? Las-o! Nu pentru ca e ea instabila emotional si cu probleme ci pentru ca in afara de a ii fi confident si a ii oferi clipe de placere, nu ai ce sa ii faci mai mult. Tu nu o iubesti. Ti-e drag de ea, ti-e mila de ea, te atrage...tot ce vrei tu. Dar daca ar fi nevoie, te-ai insura cu ea acum? In momentul asta ai fi dispus sa o iei de nevasta ca sa o scoti de acolo? Eu cred ca nu. Si cred ca nu pentru ca nici tu nu esti convins ca o vrei mai mult decat o ai acum. Poate ca esti nervos ca a reusit nebuna de "ma-sa" sa va desparta, ai orgoliul ranit ca nu a luptat mai vehement pentru tine dar in conditiile in care nu va iubiti...la ce naiba pierzi atata timp si energie cu ea? Mai au si altele vagin. Altele care poate nu sunt atat de compromise emotional si psihic. Imi pare rau pentru ea. Sincer. Ca fata, ca prietena, as face multe sa o ajut. Dar tu ca barbat, tu ce anume vrei de la ea? Sincer? Ca daca doar sa o ajuti ca ti-e mila si ciuda, nu vad sensul acestui du-te, vino. Se agata de tine dar nu cu totul iar tu ai lasa-o sa plece dar parca nu de tot. E absurd si toxic. Mai ales pe termen lung.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca ar fi timpul sa ți faci alta prietena. Despre ea pot sa zic ca este confuza, ca nu știe ce vrea, nu l place pe prieten dar probabil ca în companie cu el este mai bine văzură în societate, ii oferă niste avantaje altele decât ii poți oferi tu. Pe tine te iubește și fiindcă nu te mai poate avea și ii e teama ca te va pierde, pe celălalt nu îl iubește tocmai ca îl are și se plictisește. Dar daca el nu o baga în seama îl iubește și pe el. Probabil problemele ei sunt mai profunde decât par la prima vedere, dar eu cred ca de fapt nu va iubește pe niciunul cu adevărat. Ea se simte singura are niște lipsuri și trăind în relație cu amândoi probabil simte ca e palpitant. Fiecare dintre voi ii oferă ceva ce celalalt nu poate.

| MPersephone a răspuns:

Priveste mediul instabil din care provine. Nu e de mirare ca si ea a crescut instabila si nu intelege ce doreste. O atrage ceea ce o raneste, deoarece doar asta stie. O sperie cand e bine, nu se sinte confortabil. Ea are nevoie de ajutor de la un psiholog sa poata vedea ce problema are. Inca e oarba, inca e verde. Nu a vazut niciodata un alt mod de trai, si da, asta ii afecteaza relatiile acum si in viitor.
Dar nici cu tine nu procedeaza corect. Si uneori cel mai bun lucru e sa renunti la o persoana. Nu te deranjeaza gandul ca mai este altul care o atinge? Personal, mereu ma gandesc la toate bolile care pot aparea. Si tine minte ca tu stii doar de unul, dar cine stie cate se mai intampla sau cate se vor mai intampla. Sunteti din lumi diferite si tu ai luptat mult pentru ea. Dar ea nu doreste sa scape din lumea ei, vezi ca nici nu poate renunta. Deci, las-o acolo unde ea acum crede ca se simte bine.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Părerea mea este că încă îl iubește pe fostul din moment ce s-a împăcat cu el iar pe tine te joacă pe degete spunând diverse despre el. Te sfătuiesc s-o ignori și să cauți o fată care să te iubească.