| Teilor a întrebat:

Buna fetelor am o intrebare la voi. daca ma puteti ajuta cu un sfat..pe data de 27 decembrie..partenerul meu m-a atins in vona intima si inauntru si presupun ca mai avea lichid preejaculator pe mana..asa ca am luat escapelle. Dupa vreo 5 zile am avut acea sangerare vreo 2-3 zile.De la fapta petrecuta pana acum au trecut 21 de zile am facut 2 teste de sarcina unu acum la 21 de zile..si primul la 14 zile ..fiind amandoua negative.Pot fi insarcinata?
Sa ma incerc inca un test..sau din cauza pastilei imi intarzie ciclul..mentionez ca e prima daca cand i au aceasta pastila. Vreau pareri de la voi.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti fii insarcinata, Escapelle a actionat si si-a facut treaba.
Aceasta pastila "de a doua zi" este o bomba hormonala care ti-a "explodat" sistemul, dandu-l peste cap, pentru urmatoarele 6-12 luni. Ca atare, ciclul menstrual, perioada fertila si ovulatie, nu mai poti fii calculate si nu vor mai veni regulat.
O asemena pastila se ia odata in viata, din cauza efectele negative dezastruoase!
De acum inainte folositi doar PREZERVATIV, ca nu musca, doare, mananca, nu produce alergi si nu costa mai mult de 2 lei.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca joaca voastra sexuala, adica masturbarea ''pasaricii'' tale a fost efectuata in a 29-a zi a ciclului menstrual (29.11 - 27.12 = 29 zile), se poate aprecia ca PROBABILITATEA de a fi fost in una din zilele FERTILE a ciclului menstrual a fost EXTREM DE MICA, IMFIMA, adica apropiata de 0 (ZERO) si din acest motiv formarea sarcinii in acel moment era si teoretic cat si practic IMPOSIBILA in proportie de peste 99, 9%.
Si in plus, fiindca nici NU a ajuns SPERMA adevarata/autentica in vagin, ci probabil sau posibil ceva LICHID PREEJACULATOR care este un lichid ''steril'' fiindca asa cum este produs in mod natural NU contine spermatozoizi, se poate afirma fara a exista vreo teama ca s-ar gresi, ca prin modul in care ai actionat si procedat ai dat dovada de o grava si crasa IRESPONSABILITATE in privinta folosirii ABSOLUT INUTILE a pastilei Escapelle. Din nefericire pentru tine in lunile viitoare iti vei da seama si vei experimenta pe propriul organism efectele negative ale acelei pastile nenorocite si probabil iti vei da seama de imensa prostie facuta din cauza faptului ca NU te-ai informat corect din timp. Multa sanatate.
P.S. In mod absolut sigur iti va fi de folos urmatoarea informatie
CE ESTE DE FAPT LICHIDUL PREEJACULATOR?
Pentru a intelege ce reprezinta lichidul preejaculator, care este rolul si rostul sau, citeste cat mai atenta urmatoarele explicatii CERTE, EXACTE, PRECISE si mai ales CORECTE despre acest lichid.
In privinta LICHIDULUI PREEJACULATOR am tot repetat si voi repeta ori de cate ori va fi nevoie tuturor agaricilor ageamii, care in mod gresit vehiculeaza idei, presupuneri si/sau pareri false dar si eronate in privinta lichidului preejaculator. Pentru informarea corecta atat a ta cat si a celorlate persoane care sunt lipsite de cunostinte medicale corecte, trebuie sa afle/sa stie ca lichidul preejaculator este total inofensiv, fiindca rolul sau este cel de a lubrifia glandul penian (capul penisului), cu scopul de a usura si facilita decalotarea (belirea) penisului. Insa principalul sau rost adevarat este cu totul altul si anume : cel de a curata uretra (canalul) penisului de posibilele ramasite ori urme de URINA (acida) ramase in uretra dupa urinare. Lichidul preejaculator are rolul de a inlatura aciditatea din uretra si asigurarea unui mediu cu pH neutru, incat acesta sa fie propice vietii, in situatia in care ar putea sa urmeze o posibila/probabila ejaculare de sperma si atat viata cat si calitatea spermatozoizilor ajunsi in uretra sa nu fie deloc afectata pentru scurta perioada de doar 2-3 ore timp cat este posibil sa ramana in uretra. Doar asa spermatozoizii vor intalni si/sau gasi conditii normale de supravietuire. Lichidul preejaculator este produs de 2 glande specializate denumite bulbouretrale (glandele Cowper) care NU sunt interconectare si NU sunt nici in legatura cu vreo glanda sau vreun organ al aparatului reproducator masculin, adica cele care produc lichidul/plasma spermatica cat si spermatozoizii, sau altfel spus : NU au legatura cu vezicula seminala, cu prostata sau cu gonadele/testiculele.
Deci se poate afirma fara teama de a gresi, ca lichidul preejaculator in momentul producerii si deversarii acestuia in uretra penisului, NU are spermatozoizi in continutul sau in momentul producerii sale.
Insa intr-adevar dupa momentul in care se produce deversarea lichidului preejaculator in interiorul uretrei penisului, dupa acel moment, acolo IN URETRA, poate sa existe posibilitatea sa se produca contaminarea lichidului preejaculator prin procesul de amestecare cu resturi de sperma care au ramas de la o ejaculare anterioara, care s-a produs chiar si cu cateva ore mai devreme si astfel spermatozoizii ramasi in uretra sa patrunda/sa ajunga in continutul lichidului preejaculator. Aceste resturi/ramasite de sperma pot sa ramana/sa existe in uretra penisului in urma masturbarii sau a unei ejaculari la sfarsitul unui sex intretinut anterior si numai/doar asa prin amestecarea celor doua lichide spermatozoizii au posibilitatea de a ajunge vii si motili din vagin in uter. In concluzie datorita faptului ca lichidul preejaculator asa cum este produs initial este ''steril'' adica NU contine spermatozoizi, deci este un lichid complet inofensiv, rezulta ca NU se poate forma o sarcina prin intermediul acestui lichid, care asa cum am specificat producerea lichidului preejaculator de catre organismul barbatilor are un cu totul alt scop si rol.

Răspuns utilizator avertizat