| popescucarmen43 a întrebat:

Buna fetelor! Am si eu nevoie de un sfat ..nu stiu ce sa fac..am primit de la un baiat fost seminarist care trece primul an de facultate cerere..mna o vazut ca dau la liceul unde o invatat el si nah..si peste cateva zile m-a intrebat boboaca la seminar? si de atunci am inceput sa vorbim,mi-a zis cas foarte draguta,si punea emoticoane gen pupic cu inima,mai facea glume,mi-a zis ca are o parere buna despre mine ca sunt simpatica,eu tot am vrut sa l intreb daca are rpietena si pan la urma la insistentele unei bune prietene si seminariste,am intrat in discutie sa mi zica despre el,cati ani are, daca are prietena si mi-a zis ca are dar e o relatie complicata sau ca o avut, si mi-a zis ca prefera sa nu vorbeasca despre asta..am vorbit doar de 2 ori, si eu sincer m-am atasat putin de el.i am zis ca mi as dori ca intr o buna zi sa-l intalnesc si mi-a zis cand mai trece prin oras poate ies si eu la o cafea ceva..repet nu vreau sa mi fac sperante. posibil se vor impaca, dar el e din bacau si va urma facultatea la iasi..va rog un sfat ar fi bine venit..sa pastrez prietenia cu el? el nu stie ca l plac.dar nici nu as prefera sa i spun..va rog tratati cu seriozitate..nu ca el e prea mare, sau e un pedofil doar ca are 18 si eu 16 ..repet ca nu stiu ce sa fac..va rog un sfat serios.

5 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Sper că știi faptul că preoții catolici nu se pot căsători.

| popescucarmen43 explică (pentru OMFGConrad):

E roman..nu e catolic,

| OMFGConrad a răspuns (pentru popescucarmen43):

Înseamnă că te vrea de soție pe când va fi sfințit preot ortodox. Ce legătura are naționalitatea lui în cazul acesta?

| popescucarmen43 explică (pentru OMFGConrad):

N ai citit cum trebuie...mie imi place de el dar el are prietena si relatia lor e complicata..ncii el nu stie daca mai e cu ea sau nu..si eu nu pot sa i zic ca l plac..si nusj ce sa fac

| OMFGConrad a răspuns (pentru popescucarmen43):

Să nu faci nimic și să-ți vezi de învățat, ești abia a 9-a, mai târziu o să știi singură ce să faci.