| alynusha2992 a întrebat:

Buna fetelor! Am si eu o problema.INtr-o zi un baiat mi-a cerut prietenia si eu i-am zis da pentru ca il iubesc. Apoi ne-am despartit pentru ca s-a bagat o fata intre noi care si-a batut joc de el si mie imi era mila de el ca vedeam cum sufera, asa ca l-am intrebat daca vrea sa ne impacam iar el a raspuns pozitiv. Ieri cand eram afara l-am vazut pe el si ne-am intalnit dar nu am vorbit pentru ca el juca fotbal si eu trebuia sa plec.Pana acum imi zicea ca se gandeste la mine si ca ma iubeste.Noi nu ne vedeam prea des si cred ca din cauza asta a vrut sa ne despartim spunandu-mi ca nu ma mai iubeste. Ce credeti ca pot face sa ne impacam deoarece eu simt ca inca ma iubeste dar poate are nevoie de putin spatiu.Asta simt EU inca il iubesc enorm si nu cred ca o sa pot sa fiu cu altcineva din moment ce eu il iubesc. Mi-a spus la inceputul relatie de fosta lui prietena care e colega cu mine ca nu o mai iubeste iar acum mi-a spus din motivul de a ma face "geloasa". Eu stiu ca nu o iubeste si ea are prieten. Ce pot face ca sa fim iar impreuna? Va rog ajutati-ma pentru ca eu il iubesc si nu vreau sa ma dau batuta asa pur si simplu fara sa lupt! Dau funda.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KittyKit a răspuns:

Draga mea, te-ai gandit ca poate el esti confuz? Ca poate va iubeste pe amandoua si nu stie ce sa faca? Sau poate ca el are nevoie de mai multa sustinere, pentru ca asa cum ai zis si tu, inca sufera dupa acea fata si faptul ca nu va vedeti prea des la facut sa ia aceasta decizie? Incearca sa te gandesti la asta, sa vezi ce poati schimba si sa vorbesti cu el deschis despre asta. Daca nu vrei sa il pierzi de tot, incearca sa ii fi macar amica pentru inceput.Sa fii mereu langa el mereu. Poate cine stie se va intoarce la tine.Eu asa am facut cu iubitul meu.Am stat o luna impreana, apoi ne-am despartit tot din cauza unei fete, dar am luptat sa raman langa el.Acum e doar el meu de 8 luni. Ti-am zis asta ca sa vezi ca se poate :-) Baftakiss

| alynusha2992 explică (pentru KittyKit):

Multumesc mult!:* Asa o sa fac..La inceput o sa incep sa ii fiu doar amica si sa nu fie nimic intre noi decat o simpla prietenie

| KittyKit a răspuns (pentru alynusha2992):

Nu ai pentru ce:* Asa sa faci happy Trebuie sa ai foarte multa rabdare.Si sa nu renunti :* Daca mai vrei sfaturi da-mi un mesaj pe privat si te ajut cu cea mai mare placere happy Stiu ce inseamna

| KittyKit a răspuns (pentru alynusha2992):

Nu ai pentru ce :* Asa sa faci :* Dar iti trebuie rabdare.Si sa nu renunti happy Daca mai ai nevoie de sfaturi da-mi un mesaj pe privat si te ajut cu cea mai mare placere happy Stiu ce inseamna. :*

7 răspunsuri:
| sweetcassie a răspuns:

Pai dragoste cu forta nu se poate... incearca sa vorbesti cu el serios, intreaba`l daca te iubeste cu adevarat si vrea sa fiti impreuna happy

| IssaFk a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el spune-i din nou ce simti pentru el intreaba-l si pe el daca simte la fel si poate veti fi impreuna! Bafta:*

| alynusha2992 explică:

Acolo este o greseala."iar acum mi-a spus ca o mai iubeste din motivul de a ma face geloasa"

| Ella_Princess_1994 a răspuns:

Pai intreaba-l ce simte pentru tine si tu sa ii spui ce simti si el daca iti da un raspuns negativ inseamna ca dragoste cu forta nu se poate.