| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor, credeti ca mărimea penisului conteaza la un bărbat? Si daca da in ce procentaj? Si tehnica cam cat contează pentru voi? Contează mai mult ca mărimea?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu acum vrei sa afli parerea fetelor functie de marimea penisului tau? Bravo!

| RAY a răspuns:

Din moment ce omul are cel mai mare penis dintre mamifere asta inseamna ca femeile au ales barbati cu penis mare in decursul evolutiei umane, ca ele spun ca nu conteaza asta e ca sufletul conteaza, banii nu conteaza

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca conteaza masura penisului, atat lungimea cat si grosimea. Cu un penis foarte mic nu vei putea satisface vaginal o femeie, dar cu un penis mediu si tehnica buna, da!
Foarte important este ca barbatul sa-si dea interes sa invete sa satisfaca o femeie, ca nu-i de ajuns sa ai 20 cm de penis, daca nu stii ce sa faci cu el, sau te scapi pe tine dupa 5 minute.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei citi cu atentie probabil vei intelege ce conteaza cu adevarat in materie de sex. Marimea unui penis ca si lungime nu are o importanta mult prea mare daca nu are si o grosime adecvata/proportionala cu lungimea acestuia. Probabil ca vei intelege prin experimentari ca cel mai important aspect il reprezinta de fapt timpul efectiv de sex, adica cat timp vei reusi sa ti-o mentii in stare de erectie fara a se produce ejacularea involuntara. Doar cu un penis mentinut multa vreme in stare de erectie, poti spera sa reusesti sa satisfaci o femeie prin provocarea orgasmului la terminarea actului sexual. In concluzie faci cam acelasi lucru si cu un penis de 14 cm ca si cu unul de 19 cm, insa ceea ce conteaza de fapt cu adevarat, este "marimea/dimensiunea" timpului, a lungimii sexului, cat vei rezista sa-ti mentii penisul in stare erecta fara ejaculare si sa continui sexul fara intrerupere pana cand femeia ajunge sa fie satisfacuta si/sau sa aiba si orgasm. Succes!

| Padure_Petronela_Roxana_1995 a răspuns:

Marimea conteaza numai intr-o anumita masura, ma refer ca nu poti sa ai nici chiar 7 cm Si sa te astepti sa faci ravagii, daca ai un penis de mărimi medii atunci combinat cu tehnica, adică sa iti faci partenera sa inebuneasca si sa te mai si tina cel putin 30 de min atunci totul e perfect, nu poti sa faci dsex doar asa hai sa te fur si pa, sexul este o artă si trebuie tratat ca atare

| Padure_Petronela_Roxana_1995 a răspuns:

Am avut un partener care avea 12 cm ca dimensiune si nu am putut sa ma plâng ca sexul era naspa, sexul era formidabil, pentru ca stia ce sa facă cu el si cum sa il foloseasca si cand făceam sex prima tură cum imi place mie sa zic il ținea cam 15 min după care reusea sa continuie si sa il mai tina încă 30 de min, plus ca avea grija ca preludiul sa fie preludiu, si pastra pe toata durata contactul si atingerile dintre noi, ceea ce il făcea sa fie superb sexul, de aici te las sa tragi concluzia daca mărimea conteaza sau nu happy

| Anonimus6999 a răspuns:

Marimea nu conteaza.