| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor.
Cum vi se pare sexul oral din punctul vostru de vedere?(sa îi faceți baiatului)
Este înjostitor pentru voi sa îi faceți oral unui barbat?
Va simțiți înjosite? (Cele care au facut sex oral, dar si cele care nu au facut)

22 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Înjositor este termenul care descrie cel mai bine, în viziunea mea această acțiune.
Nu sunt chiar o persoană absurdă, dacă este să ne raportăm la o relație de durată sau chiar la persoane căsătorite, poate nu este neapărat înjositor.
Dar, să faci asta random cuiva, îmi pare suficient de cringe.
Nu mă refer la sex ocazional, poate si in cazul in care sunt in relatie, dar de puțin timp.

| Adry05 a răspuns:

într-o relație mi se pare ceva perfect normal.
făcut cu oricine... just no

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat sexul oral este facut reciproc (baiatul ii face fetei si fata baiatului) nu este injositor pentru nici unul din ei.

| Frank51 a răspuns:

Este ok, important este sa nu se faca din prima zi, ala e alt semn.

| Sofer a răspuns:

Nu e înjositor deloc doar ca la unele fete le e rușine sa facă asta. Tot timpul se începe cu limbutele jos la fata.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca iubesti o persoana iubesti tot ce are.
Sexul oral nu se face oricui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Placut.
Nu.Nu.N-am de ce.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Am o presimtire ca se afla deja 20 de mesaje in inbox-ul tau smug

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu vrei sa fii autorul celui de-al 21-lea? thinking

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Dacă face si el e acceptabil

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

În ediția despre filmele porno am discutat cu Anne-Marie Chelariu despre problemele abuzului de materiale pornografice, de ce sexul în realitate nu e ca acel din filmele XXX. Anne-Marie ne-a spus despre experiența sa când a văzut prima dată un film porno și în ce circumstanțe, dar și cum a reacționat. Am vorbit și despre statisticile din România și Republica Moldova, cum filmele porno afectează percepția de sine, cine sunt cei mai activi utilizatori și de ce.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com

| Julyjuly1998 a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti înjosită in momentul in care va iubiti.Sexul oral nu este prea incitant, dar este cv normal

| RouaInna223 a răspuns:

Buna. Am 14 ani și am făcut asta de câteva orihappy
nu este înjositor, pentru mine este plăcut și foarte excitant, mai ales când el își da drumul în gura mea happy

| Asiuvv82 a răspuns (pentru RouaInna223):

Iti place gustul spermei?

| RouaInna223 a răspuns (pentru Asiuvv82):

Yap happy

| PuținConteazăNumele a răspuns (pentru RouaInna223):

Și alții au 19 și n au primit decât câteva saruturi toată viața lorsad

| Asiuvv82 a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

După Cum am menționat în întrebarea mea doar fetele au voie sa răspundă.Tu ești fata? Rog băieți sa nu mai răspundă la intrebare

| Asiuvv82 a răspuns (pentru RouaInna223):

Vrei și de la mine?

| Pabibabum09 a răspuns (pentru RouaInna223):

14 ani...

| PuținConteazăNumele a răspuns (pentru Asiuvv82):

Vai da ce ofensat ești

| PuținConteazăNumele a răspuns (pentru Asiuvv82):

Și în plus nu ti am raspuns ție, i am raspuns userului Roualnna223, așa că shhh

| RouaInna223 a răspuns:

Daca e reciproc, yessir