| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Bună fetelor. Îmi place de un băiat dar e la distanta de 90 km. Vorbim chestii pe messenger, a spus și el că mă place dar am spus sa ne vedem la mine în zonă, să ne cunoaștem. A zis ca nu poate veni și cică e departe. Am zis că orice băiat ar merge pentru o persoana specială indiferent de distanță, am zis bine? Nici nu mă vrea ca prietenă pe Facebook, l-am întrebat de ce? Nu a spus nimic aia. L-am întrebat aseară ce face, a răspuns : Uite, sunt la o prietenă. Sunt geloasă pe el cand zice d-astea, când spune și altceva că iese cu fetele la un suc gen, nu înțeleg nici asta ce are treaba cu fetele nu și cu băieți ca amici la un suc? Devin tot mai geloasa. Îmi spune chestii aiurea, nu mă vrea ca prietenă pe Facebook, nu vine nici aici să ne cunoaștem. Ce spuneți?

28 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce pretentii ai de la un necunoscut de pe Facebook? Si nu vad ce obligatii ar avea el fata de tine.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru suntserios):

Am zis eu ca are obligații? Recitește omule. Nu fi nesimțit.

| mihai69 a răspuns:

Caută altul. Ăsta e clar că nu te vrea.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru mihai69):

Și de ce tot spune că mă place sau nu știu ce, zice chestii aiurea. Poate el e ceva vagabond și nu știu eu.

| mihai69 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

A văzut că are cu cine să facă „glume".
Cât despre „băieți care vor numai sex" - nu prea sunt de acord. E drept că mulți asta vor, dar să fim sinceri - fetele oare chiar nu vor deloc?!? Nu prea cred... Orice s-ar spune, sexul e important într-o relație. Dar cu o condiție: să nu se rezume totul numai la asta.
===
Revenind la problema ta (nu îmi găsesc un bărbat cu care să mă căsătoresc. La 27 de ani tot singura sunt), eu cred că nu ai căutat cum trebuie. Și mai cred că ai avut cel puțin unul chiar în fața ochilor, dar l-ai ignorat din cine știe ce motive (nu era fix cum îl vezi tu pe Făt-Frumosul tău, nu avea destulă școală, mno... tu știi). Și îți spun asta din perspectiva unui tip normal, care mereu a căutat o relație stabilă dar a fost adesea dat la o parte pentru alții. Din fericire, eu am mai insistat și am reușit să-mi găsesc perechea.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru mihai69):

Ai dreptate. Dar trist e ca nu am găsit persoana potrivită. Tu cum ți-ai găsit perechea? Mă bucur pentru tine.

| mihai69 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Sincer? am căutat sufletul, nu felul cum arată.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru mihai69):

Ce bine de tine.

| mihai69 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

winking mersi.
De aia ziceam - caută mai atent, s-ar putea să găsești omul potrivit acolo unde nu te aștepți.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru mihai69):

Cum sa caut? Tot dau de băieți nebuni, obsedați de sex.

| mihai69 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Toți (mă rog, nu toți, doar 98%) sunt obsedați de sex. Asta e, trebuie să te obișnuiești că așa ne-a făcut natura. Dar asta nu ne împiedică să vrem ȘI o relație stabilă.
Dacă tu refuzi apriori sexul, e normal că băieții te vor cam ocoli. Sau tu vei avea impresia că toți vor numai asta de la tine. Oricum ar fi, tot tu pierzi. Îl pierzi pe cel care vrea ȘI sex, dar ȘI o relație de durată, stabilă.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru mihai69):

Deci ar trebui sa te risti? M am riscat si eu si mai rau m-am ars laughing)) nu stiu ce sa zic complicata treaba

| RAY a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Treaba cu voi fetele este ca va plac dramele,eu am ajuns mereu in punctul in care sa fac sex cu o femeie cand am tratato ca pe un obiect sexual,daca o tratam ca pe un om cu suflet ma baga in zona prieteniei,dar cand faceam drame cu ea sa vezi ce ma sacaia cu telefoane,va plac dramele fetelor asta adv,un studiu in america a dovedit acelasi lucru, subiecti din studiu erau barbati buni,de casa,cuminti dar femeile lor le insela cu opusul lor, oare de ce? pentru ca asa am evoluat ca specie, de asta multe femei sunt triste, depresive cei drept nici barbati nu sunt ce au fost nici fizic, mintal, acest barbat face exact ce vrei tu de fapt

| mihai69 a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Știi zicala aia - „cine nu riscă, nu câștigă"?!? te arzi odată, de două ori, dar din experiențele astea mai trebuie să știi să tragi și ceva învățăminte. Și apoi o să îți vină și ție rândul să câștigi.

| Freya1 a răspuns:

Probabil are deja o relație sau e genul de băiat aventurier si nu vrea sa isi strice combinatiile pentru tine care esti oricum prea departe pentru el.
La 90 si de km cheltuiește dus intors vreo 50 de lei cu microbuzul cu masina 100 de lei, plus ce cheltuie pe acolo, plus ca face 4 ore dus intors cred ca daca nu vrea ceva serios cu tine chiar nu i merita.
Ar trebui să te reprofilezi pentru ca băiatul ăsta nu e de tine.Nu se eschiveaza sa iti spuna ca iese cu fete, nu vrea sa fiti nici prieteni pe Facebook, nici sa se vada cu tine e clar ca trebuie sa cauti in alta parte.Tu sa nu te duci la el ca cine sti pe unde ajungi si ce patesti ca esti fata totusi.

| Frank51 a răspuns:

Baietii care nu sunt intr-o relatie stabila(majoritatea) vorbesc cu foarte multe fete. Unii nu se opresc nici dupa ce si-au gasit o partenera potrivita. Vor sa isi mareasca increderea in ei(desi mi se pare inutil din moment ce ai partenera), sau sa dea dovada de gigolo, habar n-am. Un barbat adevarat este fidel, si o femeie normala este fidela, punct.

In cazul tau sunt extrem de multe variabile de luat in calcul, din moment ce nici nu v-ati cunoscut. Nu poti avea incredere in nimeni pana nu cunosti persoana aia ani de zile, si nu vezi calitatile si defectele.

| Sofer a răspuns:

Nu te vrea. cauta un alt baiat. De unde esti?

| CleanHeart a răspuns:

Tipu e ciudat si plin de el
daca voia sa te vada venea fara sa stea pe ganduri, eu m-am imprietenit mai demult cu un baiat si am.vb doar amical si a venit sa ma vada de la mai multi km si ghici ce am povestit doar putin cand ne-am vazut deoarece aveam de mers la liceu si a mers sa cunoasca orasul, a ramas surprins placut de tot si a plecat acasa, la momentul actual suntem amici foarte buni, dar nu conteaza povestea mea desi la 20 cat am le vad niste chestii super adorabile, la concluzie vreau sa ajung, daca un baiat vrea sa vada o fata nu-l opreste nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți pierzi timpul. Nu te mai stresa cu el, da-i Block și aia e. Învață sa ai încredere in instinctele tale. Mai demult și eu aveam dubii, bai poate sunt eu paranoic cu tot felul de coarde care ma abureau tot așa. Dacă crezi ca te amăgește, așa e. Tipul e ceva ce americanii ar numi "playa". Vorbește cu fete pentru sex, sau când se plictisește. Cred ca și tu ești de acord ca nu ești televizorul lui, sau un pachet de țigări, sa te abordeze când are el chef.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru anonim_4396):

Ai mare dreptate. Trist e cu generația asta. Nu am cuvinte.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Ca e un al tâmpit eu zic sa ti vezi de ale tale normal ca vrea sa te convinga sa te duci tu la el sa ti o tragă si după sa te lase cu ochii n soare ...astfel de băieți nici nu mai trebuie bagati in seama că sunt = 0
Si fi sigura ca nu esti singura cu care vorbește.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Așa mă gândeam și eu. Sunt proastă că m-am îndrăgostit de cine nu trebuia. Ai mare dreptate. Nu am noroc în dragoste. Sunt prea mulți băieți care vor numai sex, multa distracție. Nici nu îmi găsesc un bărbat cu care să mă căsătoresc. La 27 de ani tot singura sunt.

| Swetlly122 a răspuns:

Lasă l ca nu te merita. Daca voia sa vina își făcea timp. La mine de exemplu, după puțin timp de vorbit pe insta a parcurs 80 de km și a fost ok.

| BogdanM275 a răspuns:

E posibil doar să se joace cu tine și cu sentimentele tale, dacă te iubea cu adevărat sau dacă și-ar fi dorit să te cunoască cu adevărat (în realitate) ar fi făcut un mic efort pentru asta, comportamentul lui spune că vrea doar "aventurii" și că e neserios.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru BogdanM275):

E posibil. Îți dau dreptate, în fine.

| Xanor a răspuns:

E un scenariu clasic in care fata se ataseaza de baiat pe cand baiatul vorbeste cu ea doar pentru a avea ocupatie in timpul liber si poate va obtine si sex dar cand fata ii cere actiuni din partea baitului baiatul nu vrea sa se complice si o ignora, el nu tea iubit niciodata si oricand poate sasi gaseasca alta mai buna mai aproape de el asa ca nu te stresa de el cautati altul