| ArualAiram a întrebat:

Buna fetelor,
La ce salon va epilati inghinal? Total. Mi-e destul de naspa sa ma duc la saloane unde reincalzesc ceara si o refolosesc pe mine, mai ales in zona aia. As vrea undeva cu ceara de unica folosinta, dar nu din aceea care se ia cu o bucata de hartie pentru ca in zona aia firul e gros si mai mult il rupe. Tot ca ceara traditionala dar sa o arunce dupa ce o foloseste pe mine. Si sa nu dau totusi 50 lei doar pe un epilat inghinal.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce vrei tu nu se poate la un cabinet de cosmetica!
In primul rand, un pachet complet de ceara, costa undeva la 100-150 lei, de aceea este refolosit, ca sa ii scada pretul pe persoana.
Dar, munca cosmeticienei nu se plateste?

Daca vrei tu sa fii facuta cu ceara doar pentru tine, te-as sfatuii sa investesti in ustensile si materialele necesare, iar cand mergi la cosmetica, sa platesti doar manopera, asta daca ei accepta in acest fel, daca nu, te faci singura acasa!

| corbulalbrosu a răspuns:

Cu doar 39, 99 lei poti sa-ti cumperi un kit/aparat electric pentru depilare cu ceara Veet Easy Wax si ai rezolvat problema atat economic cat si steril. http://www.emag.ro/......DZQ9LBBBM/ Succes!

| RaduCadar a răspuns:

Taie-ti parul din zona inghinala cu foarfeca, o sa iti ia mai mult timp dar te vei simti mai libera. Ahhhhhh.