| Andreea19901 a întrebat:

Buna fetelor, la voi cum este postludiul(perioada imediat dupa ce faceti dragoste) al meu de obicei se pune la somn sau daca suntem undeva de multe ori imi spune sa mergem acasa sau ca trebuie sa plece. Suntem de 3 luni impreuna si la inceput nu era asa, atunci era si preludiu ceea ce acum nu prea mai e si chiar nu stiu ce sa mai cred sad

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce ai vrea sa faca dupa ce termina? Se culcă. Tu ce faci ca sa il mentii „treaz"?

| corbulalbrosu a răspuns:

Pfiuuuuu, destul de nasol in cazul in care atat de rapid s-a si instalat indiferenta si mai ales... rutina. Incearca sa-l atragi in jocuri si diverse fantezii sexuale, care necesita si un pic de imaginatie. Succes!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu atat pot sa spun despre el: este un nesimtit, egoist si nu te iubeste. Vrea doar sex pentru a-si satisface placerile animalice. Si asta ti-o spune un barbat.
Peste o vreme o sa-ti spuna ca nu are chef de sex si o sa mearga la alta.
Dar... sa te gandesti daca tu contribui suficient la actul sexual. Daca numai barbatul face totul, nu numai ca se asterne rutina, dar scade atractia si dorinta partenerului de a face sex. Nu uita ca sexul se face in doi, nu de unul singur.

| Andreea19901 explică (pentru CodrutElian1990):

Pai tocmai ca doar eu contribui, el nu face mai nimic, stau eu deasupra si cam atat, in ultima perioada nici preludiu nu mai e, doar ne dezbracam fiecare, facem sex si cam atat.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Andreea19901):

Acum iti dai seama ca e greu sa-ti dam un sfat apropiat de situatie: ceea ce spuneam eu este... tocmai invers, deoarece problema ta are N necunoscute pentru noi.
Sunteti impreuna de trei luni, dar de cat timp faceti sex impreuna? E posibil sa se fi plictisit de tine. Sunt barbati care se plictisesc repede de sexul cu aceeasi [ersoana. E posibil sa-ti doresti sex mai mult decat vrea el si pentru el devine o corvoada, nu o placere. E posibil sa aiba probleme la serviciu sau de alta natura, ceea ce duce la scaderea libidoului.
Si in incheiere: cati ani aveti?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

@ corectare: aceiasi persoana

| Emma30555 a răspuns:

Poate asa e felul lui de a fi, primele dați probabil era mai atent din cauza noutății. Dar faza cu plecatul nu o înțeleg. Dacă vine la tine doar pentru sex apoi pleacă pur și simplu acasă înseamnă că nu e relație

| ywar a răspuns:

Pai ce vrei s-a descarcat saracu'? Ce sa faca? Sa doarma, e ostenit munceste ca un sclav la serviciu sa-ti aduca tie mancare. Doarme si el. Daca vreti sa mai rupeti din monotonie spune-i ca imediat dupa ce termina sa te ia la o incinsa! Vreo 30 de minute sa te inverzeasca. happy