| roxanaandreea1998 a întrebat:

Buna fetelor! M-am epilat in zona intimă cu aparatul, chiar daca mă dureaa am rezistat. Pentru ca este o zonă sensibilă imi curgea putin sange si bineinteles ca a ramas pentru o ora rosie. Însă nu asta este problema. Problema este ca dupa ce ma epilez cu aparatul imi ramane ca un fel de coșuri din cauza aparatului. Am incercat si cu bigul si nu am această problemă. Stiti cu ce trebuie sa ma dau ca sa nu mă irit asa de tare(tin sa mentionez ca M-am dat cu crema dupa epilare de la elmiplant)

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Denumirea corecta este BiC si provine de la abrevierea numelui unei societati industriale franceze cu sediul in localitatea Clichy. Deci NU se cheama, aparatul de ras SE NUMESTE....BiC. big grin
https://fr.wikipedia.org/wiki/Bic_(entreprise)

| alina2k18 a răspuns:

Te referi se inroseste pielea unde a fost smuls parul sau sunt actually cosulete mici?
Pai asta e un efect al smulgerii firului de par -epilare, acolo firele cresc in toate directiile gen nu e ca pe picioare unde cresc intr-o anumita directie.
Trebuie exfoliata bine pielea inainte dar exista si sansa ca pentru tine aceasta metoda sa fie prea dura.
Cremele nu au mare efect, mai bine incerci pudra de talc sau gel natural de aloe vera.
PS: SE cheama BIC aparatele alea de ras, scrie si pe elewinking

| AnotherAnswer a răspuns:

Ii trebuie timp pielii sa se invețe.