| Anonim0182 a întrebat:

Bună fetelor. Vreau să va intreb dacă e bine să dansezi când ai "probleme". Eu peste cateva zile am un spectacol si trebuie sa repet mult si imi curge mai mult ca de obicei. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Momentul inceperii menstruatiei este "programata" hormonal, iar cantitatea de menstra eliminata zilnic si numarul zilelor de menstruatie depinde de marimea si grosimea captuselii uterului adica cat de bine este dezvoltat endometrul. Deoarece nimic nu poate modifica modul de manifestare/producere a sangerarii rezulta ca poti sa faci absolut tot ce doresti fiindca dansul, miscarile ample sau ritmice/rapide nu vor influenta absolut cu nimic/deloc modul de desfasurare a menstruatiei. Sanatate!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa stai linistită in pat, ca daca te agiti, nu se va oprii singerarea, ia o vitamina K de la farmacie

| Oana92 a răspuns:

Foloseste un absorband de calitate, special pentru un flux abundent sau tampoane interne (daca ai mai folosit si au fost ok pentru tine). In mod normal faptul ca esti la menstruatie nu ar trebui sa te impiedica sa dansezi, dar durerile sau starea de rau te pot afecta. Ai grija sa ai la tine niste medicamente, in caz ca te simti rau.

| Gafar_Merdan_1968 a răspuns:

Eu iti recomand tamboane interne! Vei fi mai linistita!