| YukyTsukiyomi a întrebat:

Buna funda!, Am 13 ani, 1.65 si 47 kg e normal adica? sunt prea slaba (sau prea grasa) daca sunt prea slaba ce ar trebui sa fac sa mai iau putin in greutate adica eu mananc destul de mult laughing dar nu stiu.nu se pune

7 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Cam prea slaba 3-5 kg in+ nu ar strica (parerea mea)

| NoChanceForUs a răspuns:

Esti bine.Nu esti nici foarte slaba,nici grasa(sub nici o forma!) Daca ai vreo problema cu ameteli sau lipsa de vitamine, atunci ar trebui sa iei un multivit ceva, dar esti normal.(raport varsta-inaltime-greutate) P.S.: Trebuia sa postezi la "Sanatate" tongue

| baiatulxboyx a răspuns:

Eu stiam ca e bine ( la baieti ) sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea... La fete, nu stiu, unii baieti plac fetele mai grasute, adica cu un fund "bun" ca sa am pe ce pune mana cand o ating.

| rebela2011 a răspuns:

Ar mai trebui sa iei in greutate pana la 55 kg asa spun nutritionisti ca este bine...dar daca chiar nu o sa poti atunci asta este inseamna ca asa este genulk tau de fata mai slaba...

| pisi1793 a răspuns:

Stai calma.pentru varsta ta e normal.si e normala si greutateawinking

| Michael6996 a răspuns:

E normal pentru virsa ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin prea slaba. 50-55 kg ar fi mai bine.