| TheRiff a întrebat:

Funda! Deci. sa va spun care e dilema. Cu o saptamana in urma am cunoscut o tipa. Ne'am imprietenit, ea a propus sa iesim. Am iesit, ne'am cunoscut mai bine insa ea are prieten.
Peste o zi iar mi-a propus sa iesim. si in acea zi ne'am sarutat.
Acum zice iar ca sa iesim. eu nu stiu ce sa fac(( Tipul cu care ea este la moment anul acesta s'am mutat la mine in liceu(ea e din alt liceu). As vrea sa fiu cu ea si cred ca si ea ar vrea sa fie ccu mine dar totusi nu stiu ce sa fac. Avem foarte multe in comun si ne intelegem foarte bine. Daca asa e situatia dc ea nu se desparte de prietenul sau?
Cat mai multe sfaturi si rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| AlexaDi23 a răspuns:

Buna, cred ca vrea sa se asigure mai intai ca poate sa aiba o relatie de lunga durata cu tine. Din cate ai povestit ii place de tine, ar vrea sa ramana doar cu tine dar inca nu este sigura, asa ca nu renunta inca la prietenul ei de frica sa nu ramana fara nici unul dintre voi.

Sau..in cel mai rau caz...ii place sa fie cu 2...

Sper ca te-am ajutat cat de cat.
Mult succes si intreab-o direct ce planuri are cu tine ca sa stii la ce sa te astepti happy

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stii ce zice rata sfatuitoare pe 9GAG? Femeia care inseala pe unul ca sa ajunga cu tine, te va insela si pe tine ca sa ajunga cu altul.
De dragul aventurii, fa ce vrei, dar daca vrei ceva mai serios, cauta o fata mai serioasa.

| Zenithf a răspuns:

P.S. As mai avea de adaugat ca, in locul tau, as profita cat as putea de mult, dar n-as pune prea mult sentiment, sa nu fiu ranit mai tarziu.

| darrio2007 a răspuns:

Asta arata neseriozitate si superficialitate din partea ei. Mica ta parte de vina este ca nu o hotarasti.Ori cu EL ori cu TINE.Sa nu ai probleme cu prietenul ei.Se gasesc intotdeauna binevoitori sa barfeasca.Va trebui sa stati de vorba foarte serios in privinta asta.Tu cu ea.

| Iuliiaa a răspuns:

Daca pe el il insala cu tine, iar apoi ea e cu tine...fii sigur ca si tu vei fii inselat la randul tau. happy

| neutrino a răspuns:

Pana sa te hotarasti ce vei face pe viitor, continua sa o pupi ori de cate ori ai ocazia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti norocos, imprejurarile ti-au aratat de la inceput cu cine ai de-a face. Daca respectiva fata nu are nici o problema sa stea cu tine in timp ce se afla intr-o relatie, inseamna ca nu va avea nici o problema sa stea cu altul daca tu vei avea o relatie cu ea.

Poti profita de situatie, poti pune suflet si atunci fata va profita de tine sau te poti retrage, astfel evitand orice complicatii. E cam atat de simplu.

| NoNameexd a răspuns:

S-au terminat fetele la ea? Nu știu ce să zic în privința asta,decât că fata aia chiar nu are habar ce vrea,și se joacă cu amândoi. Dacă băiatului cu care este îi face așa,ce te face să crezi că ție nu o să-ți facă la un moment dat la fel? Ficu ochi-n patru,și nu-ți mai pune de zeci de ori întrebarea"Ce să fac?",gândește logic,poți să ai probleme și cu prietenul ei la un moment dat, și poți să ai și probleme cu ea că poate să se vadă cu altul, când tu nu știi. Acum, nuștiu. Asta e părerea mea, dacă vrei cu adevărat să fi ea. Vorbește cu ea și spune-i în față ce simți.Baftă!

| Krissツ a răspuns:

Eu cred ca aceea fata (parerea mea) se cam joaca cu sentimentele tale si ale acelui baiat, adica gandeste-te iti place de o fata si esti deja cu cineva si te saruti cu aceea fata in timp ce esti cu cealalta. e asa "ciudat", oricum eu zic sa iti vezi de drumul tau si sa ramai ca si un amic cu aceea fata, ca asa e mai bine. happy
P.S.-Nu am spus cu rea intentie cele scrise mai sus
Succes happy

| alexandra12031997 a răspuns:

Esti doar o distractie pentru ea, nu ti-ai dat seama inca? Daca ar fi vrut sa fie cu tine, crede-ma, s-ar fi despartit de tip de cand te-a cunoscut. Sincer iti dau un sfat, nu iti mai fa iluzii si intreab-o serios in fata ce are de gand. Daca nu se desparte de ala gaseste-ti alta, e plina lumea de fete!