| Rux2000 a întrebat:

Buna grup. Am o "problemă " nu mai tin minte daca mi-a venit menstruatia luna aceasta. Normal vine pe 1 dar mereu intarzie până pe 12 cam asa am întreţinut relaţii sexuale neprotejate dar nu cu ejaculare înăuntru si nu stiu daca ar fi vorba de o sarcină sau trebuie sa mai astept am dureri de cap si cand stau in picioare ameţesc si imi tremură picioarele. Mentionez ca luna trecuta am avut un inceput de bulimie insa am reuşit sa o "inving" ca sa slabesc mananc puţin nu stiu daca asta ar fi cauza dar mananc cat sa ma simt sătulă dar puţin nu ma infometez am slabit 5kg in 2 luni oare de asta am simptomele astea

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Si fluctuatiile in greutate sau tulburarile alimentare pot influenta menstruatia. Probabil de asta intarzie sa apara. Totusi fa un test de sarcina ca sa fii sigura 100 la %. Multa sanatate

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca nu a ejaculat in tine, nu poti fi gravida.

| GoldenZenith a răspuns:

Cel mai simplu e sa faci un test de sarcină.
Ar trebui sa fii mai atenta in ceea ce privește data la care vine menstruația și să ții o evidență clară; așa vei știi cand ești în perioada fertila și când nu.

| gd001 a răspuns:

Este posibil sa ai aceste simptome si din cauza schimbarii alimentatiei, oricum 5 kg in 2 luni e foarte bine. Nu te ingrijora atat, menstruatia mai intarzie si daca esti stresata. Cea mai simpla cale de a afla este sa faci un test de sarcina, sunt destul de bune. Succes!