| Ooaannaa123321 a întrebat:

Bună grup! Vreau sa va întreb dacă sunteți de acord cu aventurile intre persoane de același sex.

Acum o săptămână am dormit la prietena mea cea mai buna și la un moment dat m-a sarutat lungg vreo 20 de miniute. Am rămas socata dar totuși mi-a plăcut și am continuat cam toată noaptea fără sa scoatem un cuvânt.

Chestia e ca acum se repeta asta aproape în fiecare seara, nu sunt lebi și nici ea, dar de atunci parcă nu mai pot sta fără ea.

A pățit cineva asta?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu ai/ati auzit ca exista si este destul de raspandita si des intalnita orientarea bisexuala.,, Bisexualitatea se referă la atracția erotică, dorința sexuală și iubirea romantică a unei persoane față de alta, fără a ține cont de sex. Bisexualitatea reprezintă orientarea sexuală în care sentimentele de atracție sexuală ale unei persoane există atât față de bărbați cât și față de femei. Deși bisexualii sunt atrași într-o anumită măsură de ambele sexe, nu sunt neapărat atrași în mod egal de ambele sexe.[13] În plus, de obicei, persoanele bisexuale nu au relații de cuplu pe termen lung cu membrii ambelor sexe, ci mai degrabă tind adesea să aibă o relație de cuplu cu un partener de un anumit sex, implicându-se concomitent în interacțiuni sexuale cu persoane de celălalt sex sau gândindu-se la astfel de interacțiuni. Freud susținea în scrierile sale că toți oamenii se nasc bisexuali până când societatea îi forțează să facă o alegere.
Deseori persoanele bisexuale mai sunt numite și pansexuale – adică cele care nu prezintă nicio preferință în fața sexului partenerului – însă aceasta este și diferența între un bisexual și un pansexual. Chiar dacă un bisexual nu are preferințe de sex, genul nu îi este indiferent, spre deosebire de pansexuali, care simt atracție sexuală față de orice fel de persoană. Fragment extras din : https://ro.wikipedia.org/wiki/Orientare_sexual%C4%83.Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu ești lesbi, dar bisexuală ești cu siguranță. Și ea la fel. Nu e rău atât timp cât ambele sunteți de acord.
Distracție cât mai plăcută!

| Hammurabi a răspuns:

Dacă tu nu ești lesbi și nici ea, atunci ce dracu mai înseamnă lesbi? laughing

| Ooaannaa123321 explică (pentru Hammurabi):

Lesbi inseamna sa ai atracție doar pentru femei, ceea ce nu avem. Am avut relație de 5 ani cu un baiat și încă îl iubesc. A fost o chestie de moment atunci cu ea

| SG1995 a răspuns:

Esti bi, si cred ca si iubitul tau e de-acord, de fapt ar vrea sa fir de fata. rolling on the floor

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e nimic in neregula daca te simti atrasa de prietena ta si iti doresti o relatie mai mult decat platonica cu ea. Nu cred ca e vorba aici de vreo aventura cred ca e ceva mai mult de atat. Voi stiti mai bine ce simtiti. Poate fi curiozitate si dorinta de a experimenta. Eu sunt bi asa ca n am cum sa nu fiu de acord cu relatiile intre persoanele de acelasi sex.

| Ooaannaa123321 explică (pentru HazelEyes77):

Simona putem vb în privat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La adolescență se pot întâmplă chestii din astea. big grin

| ShamelessQboy a răspuns:

Mi se pare ceva normal atâta timp cât va place