| ElenaEly1234 a întrebat:

Iau AC si sunt in pauza de 7 zile, respectiv a 4-a zi de pauză. As vrea sa stiu daca sunt protejată in aceasta perioada. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la intrebarea ta este un DA categoric. Protectia contraceptiva TOTALA s-a instalat in organismul tau incepand din momentul in care s-a administrat cea de a 8-a pastila AC de pe PRIMUL BLISTER folosit. Incepand din acel moment efectul de protectie contraceptiva maxima va continua sa existe si se va mentine in mod continu in absolut toate zilele, deci si in cele 7 zile de pauza de dupa terminarea celor 21 de pastile AC active de pe folie, sau altfel spus in toate cele 28 de zile ale ciclului menstrual complet. Efectul contraceptiv 100% garantat oferit de pastilele AC se mentine pe intreaga durata cat va fi folosita de acum inainte aceasta metoda. Multa sanatate!

1 răspuns: