| EvaTramell a întrebat:

Iau anticoncepționale de o lună şi ceva. Dar am observat că mă termin foarte greu atunci când fac dragoste. Crede-ți că e din cauză la anticoncepționale? Vreau răspunsuri concrete şi fără glume de prost gust. Mulțumesc

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Da, este, anticonceptionale scad libidoul de aceea e de preferat sa le iei cu un ajutor pentru a regla un pic ( forfemina am inteles ca e foarte bun).

| neutrino a răspuns:

Fara a fi o gluma, problema este la partenerul tau.

| Quassaar a răspuns:

Categoric este vina lor. Daca citești cu atentie prospectul o sa vezi ca mentioneaza si scaderea libidoului. Iti pierzi si din interes si ajungi mai greu sa ai orgasm. Sotia mea se plângea tot de acest lucru imediat după începerea tratamentului. A renunțat după vreo jumătate de an la ele in favoarea steriletului. Acum totul este super ok.

| vioricavio a răspuns:

Nu cred ca anticonceptionalele au vreo legatura cu asta.