| Maria505 a întrebat:

Ideea e ca am cunoscut un băiat, însă el este prietenul unui coleg de liceu..care ma place. Ii am numărul de telefon, însă nu stiu.Mi s-ar părea ciudat sa-i dau eu mesaj. Sau ceva de acest gen. Nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa-l mai văd. Dar fără sa afle colegul meu de liceu, chiar țin la el, dar nu in modul acela. Aveți vreo idee?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asteapta sa te caute el. Daca te place.

| Maria505 explică (pentru darrio2007):

Da. Nu mai ca nu cred ca o sa-mi trimită vreun mesaj. ‘)) De asta întreb, cum as putea proceda?

| Emma30555 a răspuns:

Sa i dai mesaj tu nu știu dacă e cea mai buna idee, trebuie sa afli dacă și el te place, poți sa i dai un mesaj cu un pretext ceva

| Maria505 explică (pentru Emma30555):

Exact. Dar nu stiu ce pretext. Asta-i faza. ‘))

| FaraNume1245 a răspuns:

Ascunde-te dupa "nu l-am văzut de foarte multe ori ca sa-i dau mesaj sau ca sa-l sun" si vei fi la fel de nedumerita in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ti s-ar parea ciudat sa-i dai tu? Cine vrei sa-i dea, bunica?

| Maria505 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca dacă-i dau, va afla colegul. ‘)) Vreau mai degraba fata-n fata cumva sa-l văd, decât asa.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Maria505):

Acum 18 minute | Maria505 explică (pentru PIato):
Pentru ca dacă-i dau, va afla colegul. laughing Vreau mai degraba fata-n fata cumva sa-l văd, decât asa.
Fiindca ai numarul lui de telefon, poti sa-l suni si sa inventezi tu o intrebare care sa aiba o legatura cu scoala sau programa scolara, sau ceva in legatura cu vreun spectacol, ori o anumita adresa. Poti sa gasesti N+1 motive valabile, trebuie sa ai un pic de imaginatie si vei reusi sa il determini sa va intalniti face to face ca sa faceti cunostinta si sa conversati. Nu poate fi considerat ca ar fi ''aiurea'' sau de ''neimaginat'' ca fata sa fie cea care il agata pe baiat. Bafta! Succes!

| Maria505 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu este coleg de liceu cu mine. Este doar un prieten de-al colegului meu. ‘)) Din acest motiv, n-am ce subiecte găsi.cel puțin nu la telefon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maria505):

Pai si stai asa ca nu pricep, ai de gand sa va vedeti intr-un buncar de acum? Ce daca afla colegul? Da, chiar te sustin sa-i spui fata in fata, asa e matur, nu in mesaje, dar cauza sa nu fie colegul. Daca iti ghidezi asa viata, ca sa nu vada colegul, ca sa nu zica vecina, ce faci? Te ascunzi toata viata?
Colegul va trebui sa accepte realitatea, sa realizeze ca nu e nimic personal, doar ca ce nu se poate, nu se poate.

| Maria505 explică (pentru anonim_4396):

Stiu acest lucru. Dar ideea e ca nu l-am văzut de foarte multe ori ca sa-i dau mesaj sau ca sa-l sun. Din acest motiv, nu stiu exact cum sa procedez.

| Alexandru250201 a răspuns:

Si ma rog de ce nu vrei sa afle colegu tau?

| Maria505 explică (pentru Alexandru250201):

Pentru că țin la el. Îl cunosc de patru ani și sunt și buna prietena cu el. Plus de asta, nu stiu exact ce simte acest băiat pe care-l plac. ‘))

| Eteda a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii dai tu, altfel o sa regreti cand o sa l vezi cu alta. In privint colegului tau, iti place si de el de esti asa speriata? Altfel nu inteleg situatia, daca se supara e fix problema lui, o sa ii treaca. Risca sau nu o sa stii niciodata ce putea sa fie!

| Maria505 explică (pentru Eteda):

Stiu ce spui. Însă, țin la colegul meu de clasa, din acest motiv nu as vrea. Însă, chiar dacă n-ar fi el, nu i-as putea da mesaj asa din prima. având in vedere ca nu ne-am văzut de multe ori. Adică, vreau sa fac eu primul pas, însă vreau sa-l fac fata-n fata.

| WYG a răspuns:

Joci la doua capete acu haida da o funda

| Maria505 explică (pentru WYG):

Nu joc la nimic. Am zis clar ca nu-mi place de coleg, dar nu vreau sa-l rănesc. Și de ce sa-ți dau fundă?