| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am avut o durere in timpul sexului atat de vagin cat si de burta.Asa ceva nu am mai patit-o niciodata pana acum cu partenerul si ma tem sa nu fie ceva grav.
Amandoi am fost putin mai agresivi in pat, iar dupa un timp a inceput sa ma doara foarte tare burta si vaginul; brusc.Ne-am oprit putin si inca ma durea in zona burtii,iar daca apasam pe o parte, durerea se transmitea undeva mai sus putin,mai exact intr-o parte si alta a abdomenului.
Am mai continuat la scurt timp, cca 2-3 minute sa vad daca ma doare si inauntru.Intr-o anumita zona simteam ca doare.Pur si simplu ma durea in interiorul vaginului.Cum e posibil si care sunt cauzele acestei dureri? Am cautat peste tot pe net n-am gasit nimic.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o infectie vaginala, o rama pe col sau o leziune produsa in timpul actului sexual. Trebuie sa te vada cat mai repede ginecologul tau (in maxim 48 de ore de la aparitia durerii)

| 2EXA a răspuns (pentru Brigaela):

Da dar daca mi-a trecut durerea? Iar dupa ce am luat o pauza mai lunga, dupa o ora am avut iar contact sexual si nu m-a durut.

| Brigaela a răspuns (pentru 2EXA):

Cu atat mai mult, fiindca inseamna ca actul sexual a declansat-o, ceea ce are o semnificatie mai grava.

| wildthing a răspuns:

Cum spunea si cel care a comentat inaintea mea, singurul raspuns pertinent ti-l poate da ginecologul, dar daca ar fi sa speculez, avand in vedere ca spui ca ati facut-o cam brutal, ma gandesc sa nu fi facut cumva vreo hemoragie. Daca nu te lasa durerea in scurt timp, eu zic sa mergi la doctor.

| 2EXA a răspuns (pentru wildthing):

M-a lasat dupa vreo ora aproximativ.

| corbulalbrosu a răspuns:

In lipsa unei examinari concrete efectuate de medicul ginecolog care sa iti ofere raspunsul corect, o presupunere sau o parere "autorizata" ti-ar putea fi oferita de Mama Omida. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Aceste dureri au aparut in urma actului agrsiv pe care l-ati avut. De acum nu mai faceti sex agresiv si nu vei mai avea aceste dureri.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Buna.Iti spun din propie experienta caci eu am patit tot asa cu iubitul meu, la o partida de sex mai salbatic.Tot asa ma durea si daca apasam pe burta simteam ceva acolo asa ca am mers la ginecolog la ecografie si mi-a fost depistat un chist ovarian de vreo 7-8 cm.Ar fi bine sa mergi la o ecografie.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

De cand am fost operata de acel chist inca mai am dureri dar doar cand nu sunt foarte excitata deci poate fi si lipsa unei lubrifieri o cauza importanta.