| Vivi77 a întrebat:

Ieri-seara am facut sex cu iubitul meu! Prima data am folosit un prezervativ nou iar prietenul meu si-a dat drumul! Dupa aproximativ 5 minute si-a introdus din nou penisul in vaginul meu fără prezervativ..la un moment dat am folosit iarăși un prezervativ nou nefolosit! Mentionez ca in timpul cât a fost fara prezervativ nu si-a dat drumul! Cand am folosit al doilea prezervativ dupa aproximativ 3 minute de la inceperea actului sexual acesta s-a rupt! Mentionez ca prietenul meu nu si-a dat deloc drumul! Este posibil sa fi rămas însărcinată? Raspuns rapid va rog!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este BINEINTELES CA DA in cazul in care contactul sexual a fost intretinut intr-una dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual. Dupa producerea ejacularii ati stat exact timpul necesar adica circa 5 minute, timp in care sperma vascoasa ramasa lipita de peretele uretrei a intrat in procesul de fluidizare si a inceput sa se scurga pe nesimtite din penis in vagin. Este un proces care se produce intotdeauna negresit, fara sa te poti opune, in mod involuntar si absolut sigur. Daca nu a urinat in mod sigur sperma a ajuns in vaginul tau intr-o cantitate suficient de mare, incat sa se poata produce fecundarea unui ovul si sa ia nastere o sarcina. Bineinteles daca sexul a fost intretinut in cele 4-5 zile a PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual actual. Multa sanatate!

| Ionelaaamaria a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am si eu in intrebare
Daca aluneca prezervativul si la un moment dat s-a rupt fara sa ii vina sperma e posibil sa fiu insarcinata?/mentionez ca la cateva ore am luat pastila de a doua zi pentru ca imi era frica sa nu raman

| Vivi77 explică (pentru corbulalbrosu):

Cate șanse sunt sa rămân însărcinata, precizez ca menstruatia mi-a venit in data de 19 iulie

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Vivi77):

Daca ciclul tau menstrual este mai lung de 28 de zile, si arein jur de 29-30-31 de zile. caz in care urmatoarea menstruatie ar urma sa inceapa in data de 17-18-19 August, atunci ziua de ovulatie a actualului ar fi 3-4-5 August astfel ca ieri seara adica 3 August ar fi fost practic in imediata apropiere a momentului de eliberare a ovulului, sau altfel spus cea mai fertila perioada posibila. Iar in cazul in care ciclurile tale menstruale de obicei sunt egale cu 28 dezile sau mai scurte de 27-26 de zile, atunci exista posibilitatea ca incidentul sa se fi intamplat dupa terminarea perioadei fertile si probabilitatea de sarcina sa fie foarte mica sau chiar imposibia in cazul unui ciclu de 26 de zile.

| Vivi77 explică (pentru corbulalbrosu):

Putem vorbi mai multe in privat?

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Proasta miscare sa faceti sex neprotejat.
Extrem de proasta miscare sa faceti sex neprotejat imediat dupa o ejaculare. In mod sigur existau spermatozoizi pe uretra de la prima ejaculare, si nimeni nu stie daca si au facut treaba sau nu

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari! Tocmai te-ai expus la cel mai mare riosc posibil facand sex fara prezervativ: atat de boli cu transmitere sexuala cat si o posibila sarcina, pentru ca baiatul deja ejaculase inainte, la partida precedenta si intotdeauna dupa sex, raman spermatozoizi neeliminati pe teava, care se scurg in vaginul fetei in primele secunde cand este introdus.
Asta este greseala fatala cu care se ramane f repede insarcinata, chiar daca nu a ejaculat in tine, de fapt nici nu-i nevoie, ca ai bevoie doar de 1 pucatura de sperma, care deja s-a scurs din penis, cand l-a introodus fara prezervativ!
Deci, daca tu esti in perioada fertila, ai si pus-o de-o sarcina!

Inca ceva: Prezervativele se rup doar daca sunt prea mari pentru un cuculet micut!
Spune-i baiatului sa cumpere prezervative mai mici, ca cele mari sunt atat de largi, ca se rotesc pe penis in timpul sexului si se rup. Chiar nu glumesc, asta este realitatea!

| mihai69 a răspuns:

Da.

| neutrino a răspuns:

Este foarte posibil si asta pentru ca baiarul nu-si poate tine perfect in frau pe cel mic!

| Emilian65 a răspuns:

Da,este posibil sa fi ramas gravida dupa primul numar, cand el te-a penetrat fara prezevativ.

| ywar a răspuns:

Inteligenta voastra. dupa ce i-a iesit lapticu pe gaurica ue aproape imposibil sa nu fi ramas pe teava si ceva urme... daca ti-a bagat-o fara prezervativ e foarte posibil sa-ti faci griji. Voi nu aveti parinti? Eu cred ca multora dintre voi va trebuiesc niste lectii de viata extrem de dure (asa cum est si viata asta) din care sa invatati, daca sunteti destepti.

| DaniAdrian a răspuns:

Ce e ma cu raspunsul asta, iai mai dat si fundalaughing) Mai fetelor intelegi odata pentru totdeauna atata timp cat el nu isi drumu inauntru, probabilitatea ca tu sa ramai incasrcinata sunt de 0%, nu mai inghititi gogosi expirate de astea, cum naiba sa ramai insarcinata cand in mod clar atunci cand ai prezervativ si iti dai drumu, el se mai intinde putin pentru a face loc spermei, iar tu cand il dai jos nu ai nici o picatura pe tine, doar lichidul acela pe care il emani cand esti excitat si cu ala nu ai cum sa ramai insarcinata nici daca te rogi la papa de la roma, ca sa vezi cu ochii tai ca raspunsul cu fundita e un raspuns luat de pe o pagina si printat aici, ia-ti un test, fal si ai sa vezi ca nu ai nimic, good luckwinking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DaniAdrian):

Mai imbecilule, daca ai avea chiar si o minima "inteligenta" nu ai mai fi comentat. Fata a scris cat se poate de clar si CITET ca la terminarea primului coit, baiatul a ejaculat si in aceasta situatie INTOTDEAUNA, INVARIABIL, in uretra penisului ramane SPERMA (mai BOULE laughing ), care din cauza fenomenului natural de fluidizare a spermei care se produce dupa trecerea a 5-10 minute de la ejaculare, INTOTDEAUNA si in mod INVARIABIL se scurge din penis. Scrie cat se poate de CITET chiar si pentru un cretin,, Dupa aproximativ 5 minute si-a introdus din nou penisul in vaginul meu fără prezervativ.(subliniez FARA PREZERVATIV) la un moment dat am folosit iarăși un prezervativ nou nefolosit! ...bla,bla,bla. Mai idiot imbecil ce esti, laughing acest raspuns il ofer de ani de zile si este "marca inregistrata" corbulalbrosu. rolling on the floor rolling on the floor

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DaniAdrian):

Sunt absolut convins ca acest raspuns iti este adresat tie mai imbecil retardat : acum 17 ore | ywar a răspuns:
,, Inteligenta voastra. dupa ce i-a iesit lapticu pe gaurica ue aproape imposibil sa nu fi ramas pe teava si ceva urme... daca ti-a bagat-o fara prezervativ e foarte posibil sa-ti faci griji. Voi nu aveti parinti? Eu cred ca multora dintre voi va trebuiesc niste lectii de viata extrem de dure (asa cum est si viata asta) din care sa invatati, daca sunteti destepti."" Stau si ma intreb daca nu esti de fapt doar un amarat *** care nu ai vazut in viata lui o "pasarica". laughing rolling on the floor

| DaniAdrian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tu esti bolnav rau...fie cum zici tu domnule, apropo cand o sa adresez injurii la adresa ta atunci sa sa-mi raspunzi in felul asta ok? Nu e vorba ca ma plang de cum mai facut, e vorba ca tu ma faci pe mine idiot avand in vedere ca tu nu poti sa te controlezi si la cea mai mica abatare esti ca un copilas care plange si bate din picioare pana se face cum vrea el, eu nu am ce discuta cu tine, nu e treaba ta daca am facut sau nu dragoste pana acum, daca ai fi vrut chiar atat de mult sa-mi spui ceva puteai bine mersi sa-mi trimiti un mesaj ca sigur nu te dureau degetele sa ma injuri in privat, dar tu ai preferat sa o faci intr-un asa zis raspuns foarte explicit ca lumea sa zica vai uite ce destept si cata dreptate poate sa aiba domnul pasare asta, esti pe dinafara total, te salutwinking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DaniAdrian):

Exact din acest motiv am facut-o mai imbecilule. Ca sa vada toata lume cat esti de PROST. Citeste si aprecierile celorlati useri, privind "inteligenta" de care ai dat dovada "expertul" in sex DaniAdrian. Cum ar fi trebuit sa ma comport mai dobitocule in momentul in care am citit aceste aprecieri :,, Ce e ma cu raspunsul asta, iai mai dat si funda laughing"" si,, nu mai inghititi gogosi expirate de astea, cum naiba sa ramai insarcinata."" sau,, ca sa vezi cu ochii tai ca raspunsul cu fundita e un raspuns luat de pe o pagina si printat aici, ia-ti un test, fal si ai sa vezi ca nu ai nimic, good luckwinking"", Scrie cat se poate de CLAR : Bună! Ieri-seara am facut sex cu iubitul meu! si tu il indemni sa isi faca testul de sarcina? Presupun ca nu ai nici cea mai vaga idee in privinta modului in care functioneaza un tester de sarcina fiindca in caz contrar chiar ca esti un dobitoc retardat care indeamna niste copii nestiutori sa-si arunce banii INUTIL. Consider ca ar fi absolut inutil sa-ti prezint pregatirea si profesia mea de peste 40 de ani in acest domeniu. NO COMMENT rolling on the floor

| Otto19 a răspuns:

Nu creed, am patit-o si eu totusi fa-ti un test

| Vivi77 explică (pentru Otto19):

Si ai rămas sau nu?