| Freadom71 a întrebat:

Buna. Imi explica si mie cineva cum se desfasoara circumcizia? Cate zile stai in spital dupa, ceva dureri, idk

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stai in spital deloc, mergi acasa dupa operație.
Circumcizia este o mica intervenție chirurgicala, cam la fel ca si extractia unei masele.
Se face anestezie locala, intervenția durează 10-15 minute si apoi poti pleca acasa, pe picioarele tale.
Primești medicație pentru durere si ti se explica cum trebuie sa te speli si sa mentii zona curata, ca sa nu se infecteze, pe parcursul următoarelor 1-2 saptamani.

| Freadom71 explică (pentru Violleta2022):

Iar dupa ceva timp trebuie sa plec la doctor la control?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Freadom71):

Bineinteles, ca sa-ti scoata atele, sa vada cum a evoluat procedura chirurgicala.
Dar asta trebuia sa-ti spuna medicul, imediat dupa interventia chirurgicala.
Suna la cabinetul lui si fa-ti o programare, sau intreaba cand trebuie sa mergi la el.

| Freadom71 explică (pentru Violleta2022):

Va urma sa fiu operat si vreau sa aflu informatii

| Violleta2022 a răspuns (pentru Freadom71):

Nu-i operatie, ci mai mult o mica interventie chirurgicala.
https://www.youtube.com/watch?v=9wK9gzUlxLU

Depinde unde iti faci acaesata mica interventie, la spitalul de stat sau la o clinica particulara.
La cerere se poate face si anestezie temporara, prin care esti adormit juma de ora si nu stii ce ti se intamlpla.
Totusi, tinand cont ca aceasta mica interventie este facuta de mii de ani pe viu la arabi, evrei si alte natii, nu este o durere insuportabila. Evident nu suntem barbari, de aceea in spital se face anstezie locala.
In principiu, orice medic urolog sau chirurg, pot face aceasta mica interventie.
Vezi ca sunt pe internet multe articole si descrieri, dar te-as sfatuii sa nu te uiti, ca s-ar putea sa ti se faca frica.
Dupa operatie trebuie respectata cu strictete regulile de igiena impuse de medic si evitat cu orice pret erectia, ca sa nu se rupa atele.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poti vedea pe you tube, nu te lua dupa somere casnice.
si mai respectati regula de baza, dati raspunsul castigator dupa minim 3 zile, nu imediat, daca nu sunteti pe aceeasi mana!