| upsidupsi a întrebat:

Imi intarzie ciclul de 10 zile. Trebuia sa imi vina pe 31 ianuarie. Mereu am avut contact sexual protejat fara sa se rupa prezervativul. In ianuarie am avut contacte pe 19 si 24. E posibil sa fiu insarcinata? Sunt foarte speriata, ciclul meu e regulat si e prima oara cand mi se intampla sa imi intarzie atat. Mentionez ca am fost stresata majoritatea lunii ianuarie si poate asta ar putea fi cauza.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil sa fie de la stres, se mai deregleaza d ela lucruri de genu, daca prezervativele au fost intacte, le-ati verificat mereu si etc, n-ai cum sa ramai

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa fii speriata?
Ai facut sex consimtit, sau ai fost violata?
Stresul nu provoaca intarzieri, dar sexul da!

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil ca di cauza stresului sa iti fi intarziat ciclul menstrual. La 21 se zile de la ultimul act sexual poti face un test de sarcina care iti va indica daca esti sau nu gravida.

| Anonim1a1 a răspuns:

Mai asteapta o saptamana 2, iar daca nu iti vine fa un test.Nu te ingrijora de acum, se poate si de la stres