| Anndreii a întrebat:

imi place de o fata de un an si ceva, e de la mine din scoala din clasa alaturata (Amundoi suntem a 8-a ). Imi place cum se comporta, persoana ei si exact asa sunt si eu, ne asemanam din multe privinte (mereu cand merg sa mai stau de vorba cu colegii o zaresc pe hol si aproape ca nu ma m-ai pot stapani sa nu intorc capul dupa ea sa nu o privesc la fata. Cred ca de mii de ori pe zi vreau sa ii declar ce simt pentru ea dar nu am curajul sa o fac (eu de fel sunt mai timid), as dori sa o pot tine in brate, sa o mangai, sa o sarut, dar stiu ca toate acestea pot fi doar un vis. Aproare in fiecare seara ii visez chipul, ne tinem de mana si alergam pe un camp cu flori, fiind doar noi doi.
Va rog chiar nu mai stiu ce sa fac si in fiecare minut al zilei gandul imi este doar la ea. Nu vreau sa credeti ca sunt vreun disperat(obsedat), am mai avut relatii si cu alte fete dar, simt ca ea este cea potrivita pentru mine.
Va implor, orice sfaturi sunt bine primite.

Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

Pai de ce nu vorbesti cu ea pe net, sa o scoti la o plimbare, asa ca prieteni pentru inceput, si apoi potisa-i zici ca o placi de mult timp si intreb-o daca ai sanse cu ea, si incearca sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Succes. Si lasa timiditatea la o parte, in ziua de azi nu fetele nu prea iubesc baieti timizi. I-ai inima in dinti si fa acest pas. Succes.

9 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

In primul rand felul in care te exprimi/scrii/tastezi ma face sa rad cu lacrimi.Iar in al doilea rand sunteti prea imaturi din punct de vedere psihic si nu cred ca a-ti putea voi doi, doi prosti, sa fiti impreuna mai mult de o saptamana.

| pantera_6581 a răspuns:

Poate aveti prieteni comuni:d, ar fi o idee buna sa vb cu prieten cu ea, dar mai bine sa rogi o fata care te cun bine pe tine si pe ea, si sa o intrebe ce parere are despre tine. ai putea afla multe. daca are o parere buna despre tine, poti incerca sa vb cu ea. Fetele adora sa vb la telefon si prin mesaje, dar si fata in fata.incearca sa afli ce lucruri ii plac, si fii romantic cand esti in preajma ei, cum de altfel o visezi, spune-i. "in seara asta am zisam ca ne tineam de mana si alergam pe un camp de flori si erau multe (florile ei preferate). Sper ca te-am ajutat. fundita?puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| LordBelial a răspuns:

Salut!
Eu cred ca ar fi bine sa o tragi pe hol putin deoparte si sa incerci sa ii spui adica macar o parte sa nu pari obsedat, imprietenestete bine cu ea si declarai dragostea!happy

| AndrreeaMm a răspuns:

Fara suparare.chestia cu: campul de flori pare chiar de vis.asta e din basme...Primul pas e sa te imprietenesti cu ea ff bine.Eu sunt fata si adooor cand un baiat ma face sa rad si sa ma simt bine...Si daca o face sa se simta bine in preajma ta.o sa vian ea la tine iti zic eu!happy cel mai mult si mai mult unei fete ii place ca un baiat sa fie interesat de ea.happy Crede-ma.lupta pentru ea si o vei obtine

| AndraMhl a răspuns:

Daca si ea te place, daca ti-a aratat asta. ar trebui sa vorbiti pe messenger prin mesaje si incearca sa-i bati apropouri. Spune-i ca este frumoasa. spune-i ce iti place la ea. Incearca sa te atasezi de ea ca un prieten foarte bun. cu timpul arata-i ce simti. Nu mai fi asa timid, vei avea foarte multe de pierdut. Succes! big grin