| Sherif77 a întrebat:

Imi place de o fata si in ultima vreme nu i-am mai scris asa mult ca sa nu par enervant. Azi mi-a spus sa ii scriu mai des. As vrea sa ii spun ca o plac, dar imi e frica sa nu ma fac de ras, poate ea nu ma place. Eu sunt mai timid de felul meu. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| vararualin a răspuns:

E foarte adevarat daca nu risti nu castigi. si nu ai nimic de pierdut. si eu am fost odata in cazul tau. si eu am fost odata timid ma perdeam cu firea la orice mai ales la fete. eu i.am spus direct ca o plac foarte. stii ce m.i-a spus ea? ca ma place si ea pe mine.
cum spuneam nu risti nu castigi. viata e un rahat. daca nu te trezesti acum o intr-o zi o sa iti para rau

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Mai bine te faci de ras acum decat sa regreti mai tarziu, nu?

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu trebuie neaparat sa-i spui,cel putin nu direct,mai subtil.
Gandesti prea mult si pierzi si timpul,treci la fapte.
Daca stai sa gandesti,apar tot felul de ganduri negative care te tin pe loc.
Si lasa scrisu,iesiti in orasi,parc, film, strand etc etc.
Daca iese cu tine, ai un plus, e interesata de tine.
Acum poti sa fi atent la semnalele ei si iti vei da seama daca te place sau nu.
Apoi poti sa-i spui.
Esti timid? Cam rau de tine, macar sa nu fi fatalu.
Succes!

| Sofer a răspuns:

Spune-i ca o placi dar inainte de asta invit-o undeva pe afara prin oras sa va plimbati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu risti, nu castigi.

| VasileCacanei a răspuns:

Cam in aceeasi situatie am fost si eu acum 3 veri, imi placea de o fata, am vorbit cu ea 3 luni aproape in continuu si deodata ni s-a taiat tot, nu ne-am mai bagat in seama unul pe celalalt. Ea in schimb nu m-a intrebat de ce nu o mai bag in seama, iar eu eram in dilema, nestiind daca sa o bag in seama sau nu. Prost am fost ca am ales sa nu fac asta si peste maxim o luna ce crezi ca am vazut? Ca e in relatie cu un alt baiat, atunci mi-am dat seama ca intotdeauna trebuie sa risti, pentru ca daca riscam, POATE o castigam, asa ca nu am riscat, am pierdut-o definitiv. Multa bafta